Bursa - Gürsu - Bursa İmkb Gürsu Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 14 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bursa - Gürsu - Bursa İmkb Gürsu Anadolu Lisesi konusu Bursa İmkb Gürsu Anadolu Lisesi - Bursada Bulunan Liseler

Okulumuz 2005-2006 öğretim yılında BURSA BTSO Gürsu EM Lisesi bünyesinde açıldı Daha sonra Gürsu İlçesi Yenidoğan Mah. İsmet paşa Cad. No : 4 adresindeki Kendi okul binasına 19.12.2005 tarihinde taşındı.

Okulumuz İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından yaptırılmıştır. Bu nedenle İMKB GÜRSU ANADOLU Lisesi Adını almıştır.Ayrıca okulumuzun bulunduğu bölge Eğitim Köyü olarak geçmektedir.İMKB Gürsu Anadolu Lisesi dışında beş okul daha mevcuttur. Okul bir yıl gibi kısa bir süre içinde ihalesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılarak Müteahhit tarafından bitirilerek M.E B. Teslim edilmiştir.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Reşat KUMBASAR’ ın çabalarıyla okulumuz başlangıçta İlköğretim Okulu olarak inşa edilmesine rağmen İl Milli Eğitim ve Gürsu İlçesi yetkililerinin çabalarıyla okulun İMKB Gürsu Anadolu Lisesi olarak açılmasına karar verilmiştir.

Okulumuz 4 yıl gündüzlü olup,tam gün eğitim vermektedir.Yabancı dil öğretimi ağırlıklı olan okulumuzda ikinci yabancı dil olarak Almanca okutulmaktadır.Ayrıca okulumuzda Üniversitenin her bölümüne öğrenci yetiştirmek ve her mesleğe ilgi, istek ve yatkınlık kazandırıcı derslere yer verilmektedir.

2005-2006 yılında eğitim- öğretimine yeni başlayan okulumuz mezunlarını dört yıl sonra verecektir.Okulumuza İlköğretim 8. sınıfta okuyan öğrenciler Orta Öğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme(OKS) sınavına girip kazananlar başvuruda bulunabilmekte, sınav kılavuzunda belirtilen şartları taşıyan öğrenciler okula kabul edilmektedir.

Okulumuzun Kurucu Müdürü Hüseyin Pestil olup;bir müdür yardımcısı,bir rehber öğretmen,24 branş öğretmeni,bir memur,5 hizmetli,423 öğrenci ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: BURSA İMKB GÜRSU ANADOLU LİSESİ
    Adresi: YENIDOGAN MAHALLESI ISMETPAŞA CADDESI NO: 4 GÜRSU/BURSA
    Telefon Numarası: 2243761842
    Faks Numarası: 2243761842

http://www.gursuanadolu.k12.tr/

Bu Sayfayı Paylaş