Burdur - Bucak - Sağlık Meslek Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Burdur - Bucak - Sağlık Meslek Lisesi konusu Burdur - Bucak - Sağlık Meslek Lisesi

Bucak Sağlık Meslek Lisesi 1990/1991 Eğitim Öğretim yılında Fatih Sultan Mehmet İlköğretim okulunda Hemşirelik bölümü olarak öğretime açılmıştır.

1993 yılında yeni Devlet Hastanesinin hizmete açılması ile eski devlet hastanesine gerekli tadilat yapılarak okul şu andaki yerine taşınmıştır. Daha sonraki yıllarda Tıbbi Sekreterlik bölümü ve Acil Tıp Teknisyenliği bölümleri açılmıştır. Halen Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü ile Eğitim Öğretime devam etmektedir. Bugüne kadar Hemşirelik Bölümünden 218 Tıbbi S.Bölümünden 106 Acil Tıp Teknisyenliği Bölümünden 348 olmak üzere toplam 672 mezun vermiştir. Acil tıp Teknisyenliği bölümündeki öğrencilerin uygulama yapabilmeleri için gerekli Tıbbi Donanım ve malzeme ile 1 ambulans okulda mevcuttur. Okulda 8 derslik 1 bilgisayar odası 1 teknik oda 1 ambulans 1 müdür odası 1 öğretmen odası 1 kütüphane ve 6 idari oda bulunmaktadır. Okul 1 Müdür 3 Müdür Yardımcısı 27 öğretmen 1 memurdan mevcuttur. Halen okulda 170 öğrenci Acil Tıp Teknisyenliği bölümünde öğretim görmektedir.

Sağlık Meslek Lisesi
    Tel: 248 3251305 Fax: 248 3251913

Bu Sayfayı Paylaş