Burdur - Bucak - Necati Topay Anadolu Ticaret Ve Ticaret Meslek Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Burdur - Bucak - Necati Topay Anadolu Ticaret Ve Ticaret Meslek Lisesi konusu Burdur - Bucak - Necati Topay Anadolu Ticaret Ve Ticaret Meslek Lisesi

Okulumuz 1976-1977 öğretim yılında, bugünkü Anadolu Meslek Lisesi bulunduğu yerde,geçici binada eğitim öğretime başlamıştır.

2003 –2004 öğretim yılı başına kadar okulumuz bu geçici binada Eğitim-Öğretimini sürdürmüştür.2003-2004 Eğitim-öğretim yılı başında İlköğretim Genel Müdürlüğüne ait Fatih İlköğretim okulu bahçesinde bulunan binaya taşınmış ve 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılının Aralık ayına burada Eğitim-Öğretime devam etmiştir. 2005 yılının aralık ayında (12.12.2005),İlçemiz halkından hayırsever Necati TOPAY tarafından yaptırılan bu binaya taşınmıştır.12.12.2005 tarihinde okulumuz bu hayırsever kişi sayesinde kendi hizmet binasına kavuşmuştur. Okulumuz ilk açıldığı yıllarda Ticaret Lisesi olarak açılmış daha sonra ismi Bucak Ticaret Meslek Lisesi olarak değişmiştir.Uzun yıllar bu isim ile eğitimine devam eden okulumuz,2005 Ağustos ayında bünyesinde Anadolu Ticaret Meslek Lisesi açılması ile ismini bir kez daha değiştirmiştir. Ağustos 2005 tarihinden itibaren okulumuzun adı Bucak Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi olmuştur.Bu isimle okulumuz öğrenimine 2 ay kadar devam etmiş,daha sonra Burdur İl Milli Eğitim Danışma Kurulu toplantısında alınan bir kararla okulumuzun hamisi değerli büyüğümüz hayırsever Necati TOPAY ’ ın ismi okulumuza verilmiştir. 12.10.2005 tarihinden itibaren okulumuzun adı Necati TOPAY Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek lisesi olarak değiştirilmiştir.Bugün bu isimle eğitimini sürdürmektedir. Açıldığı 1976 ılında kısa bir süre vekillikle yönetilen okulumuz 21.02.2005 tarihine kadar asil bir müdürle yönetilmiştir.Bu tarihten sonrada okul müdürlüğü okul müdür yardımcısı Ahmet İDİL tarafından vekaleten yürütülmektedir. Okulumuzda halen 2 müdür yardımcısı, 5 meslek dersi ve 3 kültür dersi öğretmeni olmak üzere toplam 8 öğretmen bulunmaktadır. Yardımcı hizmetler sınıfında 2, İdari hizmetler sınıfında 1 olmak üzere toplam 3 memurumuz mevcuttur.

Necati Topay Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi
    Tel: 0248 3252488 Fax: 0248 3156606

Bu Sayfayı Paylaş