Bulgurca İlköğretim Okulu Menderes İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Bulgurca İlköğretim Okulu Menderes İzmir konusu Bulgurca İlköğretim Okulu Hakkında - Bulgurca İlköğretim Okulu Tanıtım - Bulgurca İlköğretim Okulu Resimleri - Bulgurca İlköğretim Okulu İletişim

Bulgurca İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz, 1997 yılının sonlarına kadar Menderes İlçesinin güneyinde Kuşadası, Gümüldür yolu üzerinde olan Bulgurca Köyü' nde Bulgurca İlköğretim Okulu ismiyle eğitim vermekteydi.Ancak; İlimizin içme suyunu karşılanması için Bulgurca Köyü, Keler Köyü, Çamköy ve Eski Şaşal Köyünün bulunduğu bölgeye Tahtalı Barajı' nın yapılması nedeniyle; Torbalı Pancar mevkiinde yapılan yeni eğitim binasına taşınmıştır.

Okul Köy Tüzel Kişiliğine ait yerleşim alanında 2 katlı , 12 derslikli olarak 1997 yılında Devlet tarafından yapılmıştır.22.01.1998 ve 23.01.1998 tarihlerinde Valilik emriyle Bulgurca İlköğretim Okulu tüm müştümilatıyla birlikte Torbalı Pancar mevkiinde Bulgurca Köyü , Çamköy , Keler Köy , Eski Şaşal Köyü ve Adıyaman ilinden gelen yaklaşık 30 aile için Devlet tarafından yaptırılan yeni yerleşim yerine taşınmıştır.

16.02.1998 tarihinde Torbalı Pancar İskanevleri İlköğretim Okulu adı altında 1997 – 1998 Eğitim – Öğretim yılına başlamıştır. Ancak ; daha sonra köy içinde yapılan referandum sonucu , 04.10.1999 tarihinden itibaren Torbalı ilçesine bağlı olan Pancar Beldesinin mahallesi olan Bulgurca Mahallesi ve haliyle Okul ; Köy statüsüyle Menderes ilçesine bağlanmış olup ; Okulun adı Bulgurca İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Ancak ; 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanununun geçici 2.Maddesine istinaden 08.11.2004 tarihli İzmir Büyükşehir Belediye Meclis kararına göre , Köy Tüzel Kişiliği kaldırılıp , mahalleye dönüştürülmesi ile birlikte Bulgurca Köyü , ilk kademe Belediyesine bağlı bir mahalle olarak ; Menderes İlçesi Oğlananası belediyesine bağlanmıştır.Daha sonra da 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanununun geçici 2.Maddesine istinaden Mahalle statüsüyle TORBALI İlçesine bağlı Pancar Beldesine bağlanmıştır.

Ancak; İdare Hizmetleri açısından , Menderes Kaymakamlığına bağlı olduğundan Okul , MENDERES BULGURCA İLKÖĞRETİM OKULU ismiyle eğitim öğretime devam etmektedir.

Bulgurca İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Menderes
    Okulun Telefonu: 232 7834339
    Okulun Faksı: 232 7834339
    Okulun Adresi: BULGURCA MAH.
    Okulun Web Adresi:
    http://www.bulgurca.k12.tr/main/default.asp
    Okulun E-Posta Adresi: info@bulgurca.k12.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu