Buhara Evler Anaokulu Çorum Merkez

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Buhara Evler Anaokulu Çorum Merkez konusu Buhara Evler Anaokulu Hakkında - Buhara Evler Anaokulu Tanıtım - Buhara Evler Anaokulu Resimleri - Buhara Evler Anaokulu İletişim

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :
    Buhara Evler Anaokulu Çorum Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Buhara Evler Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Buhara Evler Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Buhara Evler Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
    Milli Eğitim Bakanlığı�a bağlı olarak Okul Öncesi çağı çocuklarına hizmet vermek amacıyla 1999 yılında Çorum Merkez Buharaevler Mahallesinde açılmıştır. Okulumuzda 36 ayını doldurmuş, 72 ayından gün almamış (3-6) yaş grubu çocuklarına hizmet verilmekte, M.E.B Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü ile Akademisyenlerin ve konu ile ilgili uzmanların işbirliği ile hazırlanılan �kul Öncesi Eğitim Programı�uygulanmakta,tam gün ve yarım gün eğitim yapılmaktadır.Okulumuzda 1 müdür,8 öğretmen,1 memur,4 yardımcı personel,1 aşçı ve 1 aşçı yardımcısı bulunmaktadır.

2008-2009 Eğitim yılında okulumuzda 8 şubede 160 öğrenci bulunmaktadır.

EĞİTİM PROGRAMINDA YER ALAN ETKİNLİKLERİMİZ

Serbest Zaman

Serbest zaman etkinlikleri programın ilk etkinlikleridir. Bu etkinliklerin çocuklar diğer etkinliklere ve güne hazırlama özelliği vardır .Serbest zaman etkinlikleri ilgi köşelerinde oyun ve sanat etkinliklerinden oluşmaktadır.

Okul öncesi eğitim kurumlarında ilgi köşeleri evcilik, fen ve matematik, sanat, resimli kitap,

blok, müzik, kukla, e¤itici oyuncak köşeleri ile amaçlar ve kazanımlar doğrultusunda düzenlenen geçici ilgi köşelerini içermektedir.

Serbest zaman içinde sanat etkinlikleri de yapılır. Bu etkinlikler yoğurma maddeleri, kağıt

çalışmaları, boya çalışmaları ve kolaj gibi çalışmalardan oluşur.

Türkçe

Türkçe etkinlikleri içinde tekerlemeler, parmak oyunları, şiir, bilmece, sohbet, resimli kitap

okuma, öykü anlatma, taklit oyunları, pandomim, dramatizasyon, öykü tamamlama etkinlikleri vb.yer almaktadır. Türkçe etkinlikleri sırasında çocukların Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarının sağlanmasının yan sıra sözcük dağarcıklarının geliştirilmesi üzerinde de durulmaktadır.

Oyun ve Hareket

Öğretmen ya da çocuklar tarafından yapılandırılmış, kuralları olan ve grupça oynanan etkinliklerdir. Okul öncesi çocuğunun temel gereksinimlerinden biri de harekettir. Çocukların hareket gereksinimleri oyun etkinlikleri sırasında doğal olarak karşılanabilir.

Müzik

Müzik etkinlikleri günlük planda yer alan diğer etkinlikler sırasında da kullanılabilen etkinliklerdir.Ses dinleme ve ayırt etme çalışmaları şarkı söyleme, ritim çalışmaları yaratıcı hareket ve dans,müzik eşliğinde hareket, müzikli öykü oluşturma ve çeşitli işitsel algı etkinliklerini içermektedir.

Fen ve Matematik

Çocukları gözlem yapmaya, araştırmaya, inceleme ve keşfetmeye yönelten etkinliklerdir.

Bu etkinlikler;

Deneyler,araçları tanıma ve kullanma,çeşitli çalışma yöntem ve tekniklerini kullanma,

keşifler, icatlar, mutfak çalışmaları, doğa gezileri ve yürüyüşleri, piknikler, kamplar,

koleksiyonlar, ilgili bilim alanlarındaki kaynak kişileri konuk olarak çağırma,başvuru kitapları, diğer kitapları ve dergileri inceleme,fotoğraf çekme, fotoğraf inceleme,belgesel vb. izleme

gibi çalışmalardan oluşmaktadır.

Okuma-Yazmaya Hazırlık Çalışmaları

Okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları çocukların ilköğretime geçişini kolaylaştırmak, hazır

bulunuşluk düzeylerini artırmak amacıyla yapılan etkinlikleri içermekte, asla okuma ya da yazma öğretmek amacını taşımamaktadır.

Drama

Bu çalışmalar çeşitli kaynaşma-ısınma çalışmaları, pandomim, rol oynama, doğaçlama, öykü

oluşturma, dramatizasyon gibi etkinliklerden oluşur.

Alan Gezileri

Çocukların ilgisini çekecek, yöresel, kültürel, meslekî ve güncel önem taşıyan her mekân çocuk için doğal öğrenme alanıdır. Bu alanlar; içinde bulunulan yörenin tarihî bir binası, müzesi, , matbaa, fabrika vb. olabilir.

Buhara Evler Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: BUHARA EVLER ANAOKULU
    Adresi: Buharaevler 8.Sokak Çorum
    Telefon Numarası: 3642273396
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    Web Adresi: -
    Buhara Evler Anaokulu Resimleri
    Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş