Bu yıl Eurovision'a 3 dilde katılacağız

'Magazin Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 9 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bu yıl Eurovision'a 3 dilde katılacağız konusu Bu yıl Eurovision'a 3 dilde katılacağız

[​IMG][​IMG] [​IMG]TRT'den şarkı ve kıyafet konusunda önemli karar.[​IMG][​IMG][​IMG]
    Ünlü şarkıcı Hadise, TRT ile bu yıl 54'üncüsü düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etmesini öngören sözleşmeyi imzaladı.

Kamuoyu yoklamalarında da birinci gelen Hadise, bu yıl ülkemiz için yarışacak. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin şarkının dili konusundaki tercihlerinin Türkçe olduğunu vurguladı. Şahin, "Baskı kurmuyoruz. Sanatçının ne kıyafetine ne de şarkıyı hangi dilde söyleyeceğine karışacağız. Önemli olan Türkiye'nin en iyi şekilde temsil edilmesi" diye konuştu.

KAYBEDERSEM YIKILIRIM

Çok iyi bir başarı yakalamak istediğini söyleyen Hadise ise yarışmayı kaybederse yıkılacağını söyledi. Genç şarkıcı şöyle konuştu; "Şarkıyı daha hangi dilde söyleyeceğime dair kesin bir şey yok ama sürprizler bekliyor. İngilizce, Türkçe ve Fransızca'yı karıştırabilirim. Tarzımın farklı ve iyi olacağını düşünüyorum. Ben Türkiye adına yarışmak ve başarı kazanmak istiyorum."

Bu Sayfayı Paylaş