Bozköy İlköğretim Okulu Germencik Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Bozköy İlköğretim Okulu Germencik Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Bozköy İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Germencik'teki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Bozköy İlköğretim Okulu Resimleri - Bozköy İlköğretim Okulu Hakkında

TARİHÇESİ

Bozköy İlköğretim Okulu’ nun kuruluşu 1946 yılına dayanmaktadır. Okulumuz; BOZKÖY İLKOKULU adıyla 1946 yılında 2 sınıflı olarak eğitim – öğretime açılmıştır.1980 yılında 3 derslikli ikinci bir bina daha yapılarak derslik sayısı 5’e çıkarılmıştır.
    Ancak 1997 yılından itibaren 8 yıllık kesintisiz eğitime geçilmesi nedeniyle, 2. kademe öğrencileri 3 yıl süre ile Hıdırbeyli İ.Ö.O. na, taşımalı olarak gitmişlerdir.
    2000 yılından itibaren ise öğrencilerin tamamı okulumuzda eğitimlerini sürdürmektedir.
    Uzun süredir ihtiyaç duyulan derslikler nihayet 2005 yılının Nisan ayında ihalesi yapılmış ve 2006 yılı içerisinde tamamlanmıştır. 8 derslikli yeni okul binamız yaklaşık 257.000.000.000 TL (257,000 YTL) mal olmuş ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 17/04/2006 tarih ve 12118 sayılı oluru ile 20 Nisan 2006 tarihinde eğitim – öğretime açılmıştır.
    Halen okulumuzun yeni binasında 7 adet, eski binasında ise 1 adet olmak üzere toplam 8 adet sınıf, 1 adet ana sınıfı, 1 adet bilgisayar sınıfı ve 1 adet kütüphane mevcuttur.Okulumuzda 2010-2011 yılında kurulan kooperatifimiz hazır ve işler duruma getirilmiştir.Kooperatifin kurulumu ve faliyete geçmesi hususunda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

STRATEJİK PLAN

Stratejik plan hazırlıklarının ilk aşamasında mevcut durum analizi yapılmış ,misyon ,vizyon ve sahip olunan değerler ile ilişkide olunan gerçek ve tüzel kişiler belirlenmiştir.bütün bu değelendirmenin ışığında saptanan stratejik amaçlar ve bu amaçlara ulaşmak için hedefler aşağıda açıklanmıştır.

MİSYONUMUZ

Bozköy İlköğretim Okulu olarak ; bütün öğrencilerimizin iyi bir eğitim öğretim alarak, bilgili, becerikli, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onlara günümüzün gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırıp sorumluluk sahibi, ülkesini seven bireyler olarak yetişmeleri için varız.
    Amacımız; Sevgi, saygı ve güven ortamında “Başarma Azmi” ve “Geleceği Şekillendirme Sorumluluğu” ile mükemmele ulaşmak için çalışmak, sürekli gelişimle öncü olmaktır.

VİZYONUMUZ

Bozköy İlköğretim Okulu olarak; Öğrencilerimizi ve yöre halkımızı geleceğe hazırlamak, karşılaşacakları güçlükler karşısında yılmamayı, çözümsüzlüğün değil, çözümün bir parçası olmalarını sağlamak, teknolojik imkanları başta öğrencilerimiz olmak üzere eğitim bölgesinde yaşayan tüm insanlara tanıtmak ve kullanmayı bir alışkanlık haline getirmek, durağan değil kendini ve etrafını yenileyen, yenilerken kendi değerlerini de korumayı bilen, kendini geliştiren öğretmenler, araştırmacı öğrenciler ve katılımcı veliler ile birlikte çevrenin önder okulu olmak..

DEĞERLERİMİZ

Bu ifade, tüm eğitim öğretim ve idari personelimizin katılımı ile berilenmiştir. Misyonumuzun yerine getirilmesinde aşağıdaki değerlere sahip olunmasının gerekliliğinin vaz geçilmez olduğuna inanılmaktadır.

* Atatük ilke ve devrimlerine bağlı olmak,
    * Adil olmak,
    * Akılcılık,
    * Dürüstlük,
    * Güvenilirlik,
    * İdealist olmak,
    * İşbirliğine açık olmak,
    * Liderlik,
    * Liyakat,
    * Kurallara ve etik değerlere bağlı olmak,
    * Saygılı olmak,
    * Sorumluluk bilinci,
    * Yaratacılık,
    * Takım bilinci,
    * Yenilikçilik,
    * Hoşgörülü olmak,
    * Çevre bilinci,
    * Veriye ve bilgiye dayalı karar almak.

Bozköy İlköğretim Okulu Aydın Germencik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Bozköy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Bozköy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Bozköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Bozköy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: BOZKÖY İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: BOZKÖY

Telefon Numarası: 2565761093

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi: Bozköy İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş