Boruktolu İlköğretim Okulu Meram Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Boruktolu İlköğretim Okulu Meram Konya konusu Boruktolu İlköğretim Okulu Hakkında - Boruktolu İlköğretim Okulu Tanıtım - Boruktolu İlköğretim Okulu Resimleri - Boruktolu İlköğretim Okulu İletişim

Boruktolu İlköğretim Okulu Konya Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Boruktolu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Boruktolu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Boruktolu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Boruktolu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Boruktolu İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz 1945 yılında bir dershane,bir iş atölyesi,bir araç odası ve aynı çatı altında bir öğretmen lojmanından ibaret olmak üzere yapılmıştır.Aynı yıl eğitim ve öğretime başlanmıştır.
    1955 yılında yapılan değişiklikle iki dershaneli duruma getirilmiştir.1968 yılında yapılan ikinci değişiklikle dershane sayısı üçe çıkarılmıştır.1980 yılında ise öğretmen fazlalılığı nedeniyle dershane sayısı dörde çıkarılarak eğitim ve öğretime devam edilmiştir.1984 yılında okul binası köy halkının ve M.E.Müdürlüğünün katkılarıyla genel bir onarımdan geçirilerek dershane sayısı üç�e çıkarılmıştır.
    Okulumuz 2000-2001 öğretim yılında ilköğretimin ikinci kademesini de bünyesine alarak sekiz sınıflı ilköğretim okulu durumuna gelmiştir.Öğretmenler odası dershane olarak düzenlenmiş,okul lojmanının salonu da öğretmenlere tahsis edilmiştir.
    Okulumuzda ikili öğretim sistemi uygulanmaya başlanmıştır.Dört sınıf sabahçı,dört sınıf da öğlenci olarak eğitim öğretim sürdürülmektedir.
    Okulumuzda 2003-2004 öğretim yılı itibariyle 138 öğrenci bulunmaktadır.Eğitim öğretim personeli olarak da bir müdür bir müdür yardımcısı,5 sınıf öğretmeni,6 branş öğretmeni görev yapmaktadır.
    Okulumuzun batı tarafındaki kız ve erkek tuvaletleri ile öğretmen tuvaleti 1998 yılında yaptırılmıştır.Okul bahçesindeki çeşme 1965 yılında yapılmıştır.Okulumuzun iata duvarı ise 1945 yılında çayırlıktan kesilen çimenlerle yapılmış,1975 yılında biraz daha genişletilerek taştan ve betondan yeniden yapılmıştır.Duvarın gezlenmesi ise 1984 yılında yapılmıştır.
    Okulumuzun kuzey tarafında bulunan selektör binası 1985 yılında köy halkı ve M.E.Müdürlüğünün katkıları ile ikinci bir öğretmen lojmanı durumuna getirilmiştir.Aynı lojman 2000 yılında yeniden bakımdan geçirilmiştir.
    1996-97 öğretim yılı başında pencereler köy halkı tarafından pvc olarak değiştirilmiş, dershanelerin tabanlarına tahta döşenmiştir.
    Köyün Kaşınhanı kasabası girişinde yeni okul binası inşaatına 2000 yılı Temmuz ayında başlanmıştır.İnşaatın temeli atılmış ancak devam edilmemiştir.

1945 yılında yapılan eski okul binası ihtiyaca cevap veremez durumdaydı.Çatısının sürekli tadilat görmesine rağmen akması,sıvalarının dökülmesi,kapı ve pencerelerinin bozulması vb.Sebeplerden dolayı yeni binaya ihtiyaç duyuluyordu.2008 yılında Konya İl özel idaresinin yatırım programına okul idaresinin ve muhtarlığın uğraşları sonucu alındı.2008 yılının Temmuz ayında başlanan yeni binamız Kasım ayının sonunda teslim edilerek eğitim-öğretime açıldı.Yeni binamız 2 katlı olup 8 derslik,2 idare odası 1 öğretmenler odası,2 wc bölümü,1okul kitaplığı ile 1 bilgisayar labaratuvarından oluşmaktadır.Isı yalıtımlı olup ısınma şekli kaloriferlidir.1 Müdür, 1 Müd.Yard. 5 sınıf öğretmeni,5 branş öğretmeni ve 1 müstahdem görev yapmaktadır.Okulumuzda normal eğitim uygulanmaktadır.68 Erkek,69 Kız olmak üzere 137 öğrenci mevcudu bulunmaktadır.Her sınıf bir şubeden oluşmaktadır.Sınıfların ortalama mevcudu 18 öğrencidir.Yeni binanın sağladığı yeni olanaklarında katkısı ile eğitm-öğretim kalitemiz her geçen gün yükselmektedir.

Boruktolu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: BORUKTOLU İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: BORUKTOLU MAHALLESİ
    Telefon Numarası: 3323714067
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    boruktoluioo@hotmail.com
    Web Adresi: -

Boruktolu İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız