Borukkuyu Köyü Hakkında Bilgi Altınekin Konya

'Konya Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 23 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Borukkuyu Köyü Hakkında Bilgi Altınekin Konya konusu Altınekin Borukkuyu Köyü - Borukkuyu Köyü Hakkında - Borukkuyu Köyü Resimleri - Borukkuyu Köyü Tanıtım

BORUKKUYU KÖYÜ:

Köyün Adı Borukkuyu Geçim Kaynağı Tarım ve Hayvancılık
    Nüfusu
    105 KADIN 97 ERKEK 202 TOPLAM

Borukkuyu Köyü ;İlçemizin Güneydoğusunda yer almakta olup nüfusu adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre 202 kişidir.Daha önce Hacınuman Köyüne bağlı bir yayla iken 1952 yılından itibaren köy olmuştur.Yörede mevcut durumdaki su kaynaklarının çok olması ayrıca yörede önceleri doğal olarak yetişen ve süpürge yapımında ve yakacak olarak kullanılan bir tür ot türünün bulunması nedeniyle bu ismi almıştır.

İlçe genelinde daha çok zengin ve verimli topraklara sahip olan yörede genellikle baharlık bitkiler (fasülye,kavun,ayçiçeği,pancar,zeytin) yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Köyde içme suyu,camii,okul,köy konağı,sağlık evi ve 10 dekarlık köy koruluğu bulunmaktadır.

Bunun dışında hayvancılık ( küçükbaş ve büyükbaş ) ve tahıl yetiştiriciliği de yapılmaktadır.

Köyün İlçeye olan uzaklığı,27 km olup yolu İlçe merkezine kadar asfalttır.Güneyinde Koçaş,Kuzeydoğusunda Yenikuyu köyleri ile komşudur.

Köyümüzde eğitim gören öğrencilerimiz öğrenci sayısının yetersiz olması nedeniyle "Taşımalı Eğitim Kapsamında" Altınekin Merkez İlköğretim Okulunda eğitim görmektedirler.

Borukkuyu Köyüne Ait Resim ve bilgileri Bu başlık altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş