Boğaz İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Boğaz İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez konusu Boğaz İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Hakkında - Boğaz İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez İletişim - Boğaz İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Tanıtım - Boğaz İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Resimleri - Boğaz İlköğretim Okulu

Boğaz Köyü İlköğretim Okulu eğitime, üç derslik ve bir lojmandan ibaret okul binası ile 10.11.1965 tarihinde başlamıştır.

Nüfus artışı ile yetersiz kalan bina 2005 yılı ağustos ayında başta Milletvekilimiz Rıdvan KÖYBAŞI ve köy muhtarımız Ramazan KARANFİL ile köy halkının desteği neticesinde yıkılarak , Ocak 2006 tarihinde yerine üç katlı okul binası eğitim-öğretim hizmetine devam etmiştir.

2010-2011 eğitim öğretim yılında

* 278 öğrencisi
    * 14 öğretmeni
    * 2 idarecisi
    * 2 yardımcı hizmetler personeli ile eğitim hizmetini sürdürmektedir
    Vizyonumuz - Misyonumuz
    Vizyonumuz eğitiminin her aşamasında aklın ve onun ürünü olan bilimin kullanıldığı bir kurum olmaktır. Bu vizyona ulaşabilmek için kılavuzumuz “Ben manevî miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım bilim ve akıldır” vecizesi olacaktır.

Misyonuz ise aklın ve onun ürünü olan bilimin kullanıldığı kurumumuzda; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür öğrenciler yetiştirmektir.
    Bağlı olduğu kurum:
    Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı:
    BOĞAZ İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Boğaz Köyü Nevşehir
    Telefon Numarası: 3842547048
    kaynak :
    webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş