Bir Oyun Gibi Yaşadım Kitabı - Nihal Acar

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda DeMSaL tarafından 1 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bir Oyun Gibi Yaşadım Kitabı - Nihal Acar konusu Nihal Acar Bir Oyun Gibi Yaşadım kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi

Bir Oyun Gibi Yaşadım
    Nihal Acar

Doğan Kitap
    » Anı
    » Edebiyat
    Fiyatı : 16,00 TL
    Temmuz 2010,
    306 sayfa,
    ISBN: 9786051116969

Kitap hakkında

Türkbükü'nden bir ses: Ship Ahoy

Akaretler'in en güzel günlerinde, orada doğup büyüdü… Atatürk'ün gözlerini gördü...

Babaannesini yıllarca anne bildi, gerçek annesini on sekiz yaşında tanıdı… İlk siyasi sohbetlere Hüseyin Cahit Yalçın'ın evinde katıldı… Süleyman Seba ilk aşkıydı… Gazetecilik yaptı; Kral Faruk'un devrildiği haberini Türkiye'ye o duyurdu… Yıldız Kenter'e âşık Şükran Güngör'ün aşk acılarını dinledi… İki adamı çok sevdi, onlarla evlendi… İki adama çok âşık oldu, onlarla evlenemedi.

Amerika'ya gitti, cazı keşfetti, Louis Armstrong'la tanıştı… Engin Cezzar'la sahneye çıktı… İlk eşinden boşanma haberi Daily News'a manşet oldu… Çetin Altan'la Bulgaristan'a iltica etmeye kalktı… Bodrum'a yerleşti; Fikret Kızılok'la şarkılar söyledi. Oradan insanlara seslendi: “Ship Ahoy!”

Delidolu genç bir adamın mavi gözlerinde aşkı yeniden keşfetti… Hep uzak ufukları hayal etti, gidebildiğince gitti, ardına bakmadan, korkmadan… Nihal Acar hayatı bir oyun gibi yaşadı…

Kitap kapağı

Bu Sayfayı Paylaş