Bir hadis de sen yaz...

'Sünnetler & Hadisler' forumunda =FiRaRi tarafından 9 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bir hadis de sen yaz... konusu arkadaşlar herkes bir hadis yazsın

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Ağustos 2008
  2. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

Allahtan başka yardımcısı bulunmayan çaresiz birine zulmedene Allah şiddetle azap eder. Hadis-i Şerif

3. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

Sana her ne iyilik erişirse Allah'tandır. Sana her ne kötülük gelirse o da kendi kusurun sebebiyledir

4. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

Söz taşıyanlar (cezalarını çekmeden ya da affedilmedikçe)
    cennete giremezler.

5. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

Siz ne haldeysenizbaşınıza o halde insanlar getirilir.(Hadis-i Şerif)

6. sleza

sleza Üye

Kişi arkadaşının dini üzeredir. O halde sizden birisi kiminle arkadaslik yaptığına dikkat etsin. Kişi sevdiği ile beraber(hasrolunacaktir)dir..(hadis-i şerif)..

7. Kim benden sonra ölmüş olan bir sünnetimi ihya ederse beni seviyor demektir.Beni sevende benimle beraberdir.(Hadis-i Şerif)

8. Cihad, kiyamet gunune kadar gecerli bir emirdir.

9. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

Akilca En ÜstÜn Olaniniz Allah'tan En Çok Korkaninizdir...

10. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

Bütün insanlar günah işler fakat günah işleyenlerin en hayırlısı tövbe edenlerdir

11. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

Esas Pehlivan Güreşte Rakibini Yenen Değil Nefsini Yenendir.

12. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

"Yapılan işler niyetlere göre değerlenir. Herkes yaptığı işin karşılığını niyetine göre alır. Kimin niyeti Allah'a ve Resülü'ne varmak onlara hicret etmekse eline geçecek sevap da Allah'a ve Resülü'ne hicret sevabıdır. Kim de elde edeceği bir dünyalığa veya evleneceği bir kadına kavuşmak için yola çıkmışsa onun hicreti de hicret ettiği şeye göre değerlenir."

13. =FiRaRi

=FiRaRi Üye

ey insanlar!nfesinize zulmetmeyiniz...çünkü nefsinizinde sizin üzerinde hakkı vardır(hadis-i şerif)

14. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

İnsanlara teşekkür etmeyen, Allahü teâlâya şükretmemiş olur.

15. sleza

sleza Üye

İki göz vardır ki, cehennem ateşi onlara dokunmaz: Allah korkusundan ağlayan göz, bir de gecesini Allah yolunda, nöbet tutarak geçiren göz.

16. sleza

sleza Üye

Her kim ilim öğrenirse, geçmiş günahlarına kefaret olur. (Hadis-i Şerifi)

17. sleza

sleza Üye

Abdullah b. Amr b. As'ın (r.a.) anlattığına göre: Bir kimse Hz. Peygamber'e (a.s.): "Hangi Müslüman daha hayırlıdır?" diye sordu. (Hz. Peygamber) "Dilinden ve elinden Müslümanların emniyette olduğu kimsedir" cevabını verdi.(Hadis-i Şerifi)

18. DilzaR

DilzaR Üye

Kim benim sunnetimi diriltirse(ihya eder ve yasaminda tatbik ederse) beni sevmis olur. Beni seven de benimle beraber Cennettedir.

19. DilzaR

DilzaR Üye

Gercek musluman, muslumanlarin elinden ve dilinden guven icinde oldugu kimsedir. Gercek muhacir ise Allah'in yasaklarini terkeden kimsedir.

20. DilzaR

DilzaR Üye

Islam'in dugmeleri dugme dugme cozulecek(Seriatin emirleri tek tek terkedilecek). Her dugme cozuldukce insanlar onu takibedendugmeyi cozmeye tesebbus edecekler. Bu cozulen dugmelerin ilki idari konular, sonuncusuda namazdir.

Bu Sayfayı Paylaş