Bir Gölgenin Ardından Kitap Özeti - Ahmet Erözenci

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 2 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Bir Gölgenin Ardından Kitap Özeti - Ahmet Erözenci konusu Bir Gölgenin Ardından Kitap Özet - Ahmet Erözenci Kitapları - Bir Gölgenin Ardından Kitap Tanıtım - Bir Gölgenin Ardından Kitap Fiyatı - Bir Gölgenin Ardından Ön Okuma

Kitap Özet

Paul Auster, “Görünmeyen Adamın Portresi” isimli anlatısında, bir Pazar sabahı erken saatte gelen telefonla babasının ölüm haberini aldığı an onu anlatan bir kitap yazacağını bildiğini söyler. Philip Roth ise Patrimony isimli kitabında babasının hastalığından hareketle neredeyse birlikte geçirdikleri tüm yaşamı anlatır. Bense babamı anlatacağım bir kitabı yazacağımı, hastalandığı ilk günden, hatta belki daha önceden, çocukluğumdan beri biliyordum.

Babam, kitabımda kendisi için dilediğim şekilde, uykusunda, huzurlu bir şekilde öldü. Önce kalp atışları yavaşladı, vuruların araları açıldı, sonra şiddetleri azaldı ve kısa bir süre sonra ekranda sadece düz bir çizgi izler oldum. Eli elimdeydi.

İki nedenden ötürü kendimi şanslı addediyorum. Bana kendisiyle vedalaşma olanağı sağladığı ve benden hayatta istediği tek şeyi yerine getirebildiğim için…

Bir Gölgenin Ardından

Ahmet Erözenci
    · Literatür Yayınları
    · Basım Tarihi : 12 - 2010
    · ISBN : 978975040560
    · Sayfa Sayısı : 112
    · Etiket Fiyatı : 8.00 TL

Bu Sayfayı Paylaş