Bilgisayarlara virüs alarmı!

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Siraç tarafından 28 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Bilgisayarlara virüs alarmı! konusu Bilgisayarlara virüs alarmı!

İngiliz uzmanlar, çok etkili bir bilgisayar virüsünün dünyada 15 milyondan fazla bilgisayara bulaştığını bildirdiler.

The Independent gazetesinin haberine göre, ‘Downadup’, ‘Conficker’ veya ‘Kido’ olarak bilinen bilgisayar solucanının sadece son 3 günde 6 milyon PC’ye bulaştığını belirten bilgisayar güvenliği uzmanları, İngiltere’de aralarında hastaneler ve Savunma Bakanlığı’nın da bulunduğu 3 binden fazla kuruluşun virüsten etkilendiğini kaydettiler. Uzmanlar, virüsün ABD, Rusya, Çin ve Hindistan’daki etkilerinin de merakla beklendiğini belirttiler.

Virüsün bilgisayarın normal çalışmasını etkilemediğini, ancak amacını sonradan yerine getirebilecek biçimde tasarlanmış olabileceğini kaydeden güvenlik analistleri, virüsün internet hesap ayrıntı ve şifreleri gibi kişisel bilgileri ele geçirebilecek şekilde tasarlanmış olabileceği uyarısında bulundular.

milliyet.com.tr

2. LogSgLe

LogSgLe Üye

'' aman 15 milyon bilgisayar arasından benim şifremle uğraşmazlar :) :) :) :) '' demeyin tabi :chair:, uptadeleri yapın adam akıllı firewall + virus programı + internet security kullanın bişe olmaz... Böyle bir virüs varsa eminim Türkiyede cirit atıyordur.Orjinal olmadığı için uptade yapılmayan işletim sistemleri ve işe yaramayan uptade yapılmayan virüs programları dolu...
    Yaw bu konuları görünce kafam atıyor susamıyorum :evil:
    Milletimizi bilinlendirmemiz gerek mesela okullarda verilen bilgisayar dersleri Allahtan bizim hoca ders işlemiyo öle test çözüyoruz yoksa çıldırırım.Diğer arklardan görüyorum paint nasıl açılır,şu resimdeki klasör ne tür klasör demek,klavyede kaç tuş var saçma salak şeyler ve hep xp için hazırlanmış bir ders.Yaw kardeşim ben mac kullanıyorum ne olcak şimdi ? Bunun yanında güvenlik şöle anlatılıyo virüs bu demek trojan bu demek worm bu demek sanki görüp biz tanıyoruz bilgisayarda... bu sistemin değişmesi lazım...

Bu Sayfayı Paylaş