Bilecik Üniversitesi Söğüt Meslek Yüksek Okulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 16 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Bilecik Üniversitesi Söğüt Meslek Yüksek Okulu Bilgileri konusu Bilecik Üniversitesi myo - Söğüt Meslek Yüksek Okulu tarihçe - söğüt meslek yüksek okulu bölümleri - myo - meslek yüksek okulları

Yüksekokulumuz Dumlupınar Üniversitesi, Söğüt Meslek Yüksekokulu olarak 1994-1995 eğitim öğretim yılında Muhasebe (Normal Öğretim), Seramik (Normal Öğretim), Mermercilik (Normal Öğretim), İthalat ve İhracat (Normal Öğretim) olmak üzere dört programa yönelik olarak Söğüt Belediyesine ait bir binada eğitim öğretimine başlamıştır. 2001-2002 eğitim öğretim döneminde öğrenci almayarak kapanma sürecine giren Yüksekokulumuz, 2002-2003 eğitim öğretim döneminde ek yerleştirme ile Muhasebe (Normal Öğretim - İkinci Öğretim), Seramik (Normal Öğretim - İkinci Öğretim) programlarına öğrenci alarak tekrar faaliyetine başlamıştır.2003-2004 Eğitim Öğretim döneminde Muhasebe (N.Ö.-İ.Ö.) ve Seramik (N.Ö.–İ.Ö.) programlarına ilave olarak Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama programı açılmıştır. 2005-2006 eğitim öğretim dönemi ek kontenjan kayıtlarında Serigrafi (NÖ) ve Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı (NÖ) açılmıştır. 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılında Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı (İÖ) açılmıştır.

03.05.2002 tarihinde ilçede bulunan Çıraklık Eğitim Merkezi binası Bilecik Valiliği ile Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü arasında yapılan protokol ile Yüksekokulumuza tahsis edilmiştir. Bu tarihten itibaren eğitim öğretim faaliyeti Çıraklık Eğitim Merkezi binasında sürdürülmektedir.

Yüksekokulumuz 29.05.2007 tarih 26536 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı kanunla kurulan Bilecik Üniversitesine bağlanarak, Eğitim Öğretim hizmetlerine devam etmektedir.

Basım ve Yayın Teknolojileri
    Büro Yönetimi ve Sekreterlik
    Bilgisayar Programcılığı
    Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
    Seramik, Cam ve Çinicilik
    Turizm Rehberliği

: 0 228 361 40 91
    Fax : 0 228 361 27 14
    Adres : Bilecik Devlet Karayolu 3. Km. 11600
    Söğüt/Bilecik

..::Sğt Meslek Yksekokulu::..

Bu Sayfayı Paylaş