Beyrebucak İlköğretim Okulu Gazipaşa Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Beyrebucak İlköğretim Okulu Gazipaşa Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Beyrebucak İlköğretim Okulu Hakkında - Beyrebucak İlköğretim Okulu Tanıtım - Beyrebucak İlköğretim Okulu Resimleri - Beyrebucak İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Gazipaşadaki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

1920 yılında Bucak,1808 Karaçevlik,1828,Beyre,1828 ve Salman mahallelerinin 1920 yılında birleşmesinden oluşmuştur. Doğusunda Çile(Adanda) Köyü,Güneyinde Muzkent,Güneydoğusunda Göçük,Kuzeyinde Çobanlar,Kuzeybatısında Macar köyleri ve Batısında Akdeniz ile çevrilidir.
    >>1880 yılında Bucak Mahallesi'nde yaptırılan bir medrese ile eğitim-öğretim etkinlikleri başlamış,daha sonra 1955 yılında yeni binasına taşınmış,bu binanın eskimesi nedeniyle 1994 yılında şimdiki modern binasına geçmiştir.Ancak;deprem kontrolü yapılması nedeniyle,okulumuz 14 Şubat 2005 tarihinde Gazipaşa merkez Avukat Kemal Akça İ.Ö.O. nun üst katına zorunlu olarak taşınıp eğitim-öğretime devam etmiştir.2007-2008 Eğitim-Öğretim yılının ikinci yarıyılında güçlendirme çalışmaları tamamlanmıştır.Beyrebucak Köyümüzdeki okulumuzda eğitim-öğretime devam etmektedir.
    >>D400 Karayolunun içinden geçtiği köyün en önemli geçim kaynağı seracılığa dayanmaktadır.Salman Mahallesinin denize yamaç yerlerinde bol miktarda muz üretilmektedir.Hayvancılık ihtiyaca yetecek kadar yapılmaktadır.
    >>Mahalli adı Sırkat Deliği olan ve ilçe turizm potansiyelinde önemli bir yeri olan YALAN DÜNYA MAĞARASI köyümüz sınırları içerisinde yer alır.

VİZYONUMUZ

Yüksek beklentilere sahip olmaları için öğrencileri cesaretlendirmek.İnsanların zihinlerinde oluşturduğu bakış açılarına bir yenisini eklemek.Hakkını aramasını bilen,suskun olmayan,üretken insanlar yetiştirmek.Çok şey bilenden ziyade,bildiklerini uygulayan,günlük yaşantılarıyla ilişkilendirebilen insanlar yetiştirmek.

MİSYONUMUZ

Ülkemizde kendine güvenen,gerektiğinde risk almaktan çekinmeyen,sorumluluk yüklenebilen,kendini doğru ve dürüst olarak ifade edebilen,başkalarını anlayabilen,kendine ve dünyaya karşı sorumluluklarının farkında olan,YAŞAMA SEVİNCİ ile dopdolu insanların yetiştirilmesi.

Beyrebucak İlköğretim Okulu Antalya Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Beyrebucak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Beyrebucak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Beyrebucak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Beyrebucak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: BEYREBUCAK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: BEYREBUCAK KÖYÜ

Telefon Numarası: 2425727483

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
    http://www.beyrebucak.meb.k12.tr/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş