"Ben kimseyle alay etmem"

'Diğer Takımlar' forumunda Dine tarafından 17 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    "Ben kimseyle alay etmem" konusu "Ben kimseyle alay etmem"

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Kripton olayına açıklık getirdi. “Milli takım teknik direktörlüğüne kim aday gösterilse bir kulp takılıyor. Ben de bunu anlatmak istediğim için o zaman Kripton'dan hoca getirsinler dedim. Ancak kendimi anlatamamışım”
    Devre arasını en iyi değerlendiren takımların başında geliyor Kayserispor... 2 Ocak’ta başladıkları Antalya kampını dün tamamladılar. Kadrolarına üç yeni isim kattılar, Avrupa’nın önde gelen takımlarıyla da hazırlık maçları oynadılar. Ligin ilk yarısına da damgasını vuran Sarı-Kırmızılılar’da ikinci devre öncesi sözü teknik direktör Tolunay Kafkas’a bıraktık. Başarılı hoca, günedem yaratan Kripton sözünden takımın son günlerde yaşadığı polemiklere kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. ​

‘Savunmada sıkıntı var’
    Söze Ali Turan ve Bilal Aziz olaylarıyla başlayan Kafkas, “Bu iki oyuncumuzun da durumu sıkıntı yaratmadı desek yalan olur. Bu yüzden savunma için takviye yapmamız gerekiyordu ve Volkan Dikmen ile Hasan Ali’yi kadromuza kattık. Ali Turan’ın yerine sağ bekte de Durmuş’a görev vereceğiz. Türkiye’nin en iyi savunmasına sahip takımlardan biriyiz. Ancak kaleci Souleymanou, Afrika Kupası’nda, Toledo ile Eren Güngör’ün sakatlıkları uzadı. Ali’nin durumu ortada. Şu anda Süper Lig’in en sıkıntılı savunması da diyebiliriz. Bilal Aziz’in olayı da bunların üstüne tuzu biberi oldu. Fakat mazeretlere sığınmayacağız. İlk yarıda olduğu gibi ikinci devre de en iyisini yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı. ​

‘Biz havaya girmeyiz’
    Takımının ilk yarıdaki performansından memnun olduğunun altını çizen Tolunay Kafkas, “Bu sezon genç oyuncuların kadromuzda şans bulduğu doğru. Ancak iyi olmasalar Kayserispor’da forma giyemezler. Saidou ile kalecimiz Souleymanou da tecrübeleriyle takıma büyük katkı sağlıyorlar. Aldığımız sonuçlardan sonra hiçbir zaman havaya girmedik. Geçen sezon Ankaraspor’u unutmuyorum. Ligin ilk yarısında çok iyi bir grafik çizmelerine rağmen ikinci devre büyük düşüş yaşadılar. O yüzden ayaklarımız yere sağlam basıyor. Hamburg, Vitesse ve Feyenoord ile hazırlık maçları yaptık. Belki kazanamadık, ama ben görmem gerekeni gördüm. Sezon sonunda da ligi ilk 5’te bitirmek en büyük hedefimiz” diye konuştu. ​

Kripton açıklaması
    TSYD’nin Antalya’da gerçekleştirilen seminerinde, “Milli takıma Kripton’da hoca getirelim” sözüyle gündeme damgasını vuran genç hoca, bu konuda ise şunları söyledi: “Benim aileden gördüğüm bir terbiyem var ve ben hiç kimseyle alay etmem. Milli takıma kim aday gösterilse bir kulp takılıyor. Ben bunu kastederek o sözü söylemiştim. Ancak kendimi anlatamamışım.” ​

Tunç Kayacı / Fanatik Özel Röportaj

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş