Belören İlköğretim Okulu Gölbaşı Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Belören İlköğretim Okulu Gölbaşı Adıyaman konusu Belören İlköğretim Okulu Gölbaşı Adıyaman

BELÖREN İLKÖĞRETİM OKULUNUN TARİHÇESİ:

Belören'de Osmanlı İmparatorluğu döneminde medrese tedrisatı yapan eğitim kurumlarının var olduğu bilinmektedir.Cumhuriyet ilan edildikten sonra eski adı Belveren olan;Malatya vilayetinin Besni kazasına Belveren nahiyesi olarak bağlı bulunan bu yerleşim birimine 1930 yılında 3 yıllık eğitim veren ilk mektep açılmıştır.Ayrıca Halk evi kurularak yetişkinlere okuma yazma öğretilmiştir.1947 yılında Belveren okulunun öğretim süresi 5 yıla çıkartılmıştır.1969 yılında Belörene öğretim süresi 3 yıl olan ortaokul açılmıştır.1976 yılında Belören Merkez mah. Belören Atatürk İlkokulu adında yeni bir ilkokul daha açılmış ve Belören İlkokulu Belören Merkez İlkokulu adını almıştır.

Belören Ortaokulu ,Belören Merkez İlkokulu ve Belören Atatürk İlkokulu 16.09.1982 yılında birleştirilerek Belören İlköğretim Okulu olarak tek müdürlük çatısı altında birleştirilmiş 1985 yılına kadar eski binalarında eğitim öğretim hizmetlerini yürütmüşlerdir.1985 yılında mevcut ana binamızın tamamlanmasıyla okullar bu binaya taşınmışlar eski Merkez İlkokulu binası yıkılmış Atatürk İlkokulu binası halen Belören ÇPL hizmet binası olarak kullanılmaktadır.1982 yılında 1997 yılına kadar 5+3=8 yıllık ilkokul ve ortaokul eğitimi veren Belören İlköğretim okulu 1997 yılında 4306 sayılı yasanın çıkmasıyla 8 yıllık zorunlu ilköğretim okulu haline gelmiştir.

Belören İlköğretim Okulu Adıyaman Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Belören İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Belören İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Belören İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Belören İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: BELÖREN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Belören Beldesi Gölbaşi / Adiyaman

Telefon Numarası: 4167912026

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: www.meb.k12.tr---T.C. Millî Eğitim Bakanlığı

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Ağustos 2015

Bu Sayfayı Paylaş