Beşiktaş - Manisaspor Maçında Maçın hakemi ne yaptı?

'Spor Haberleri' forumunda Dine tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Beşiktaş - Manisaspor Maçında Maçın hakemi ne yaptı? konusu [SIZE=+0][/SIZE]Maçın hakemi ne yaptı?

[SIZE=+0][/SIZE]Serdar Tatlı, Süper Lig'in 33. haftasında oynanan Beşiktaş - Manisaspor maçının hakemi Özgür Yankaya'yı değerlendirdi.

[SIZE=+0][/SIZE]Özgür Yankaya daha da iyi olacak
    Üç-dört yıl önce Özgür Yankaya’yı bir 2. Lig maçında izlemiştim... O zamanki yöneticilerle yaptığım sohbette, sahaya yakışan, gördüğünü çalmaya çalışan bir hakem profili çizdiğini, eğer takip edilip lisans verilir ise iyi bir hakem olabileceğini düşündüğümü söylemiştim. Bu sezon kendisine verilen maçlarda şansını iyi kullandığını düşünüyorum. Yönetmiş olduğu Trabzonspor ile Belediye arasında oynanan Kupa maçında 17 sarı kart göstermesi ise deneyimsizliğindendi. Bu müsabakada da göstermediği ya da gereksiz gösterdiği kartlar oldu.
    Ama ilerleyen dönemlerde daha da deneyim kazanıp özgüveni arttığında iyi bir hakem izleyeceğimizi düşünmekteyim. Çalışması gereken en önemli eksikliklerden bir tanesi kartlarda yapmış olduğu yorum hataları. Maça gelince... Genelde Beşiktaş’ın hakim olduğu bir karşılaşmaydı. 7’de Nihat topla buluştuğu anda, topu Burak’tan kurtardı. Burak ise topa ayağını uzattı. Ancak Nihat’a teması olmadı. Bu tip kritik pozisyonlarda eğer oyuncuya bir temas yoksa, düşen oyuncuya sarı kart gösterilmesi gerekirdi. Nihat’a sarı kart göstermeyerek bir hata yaptı. 13’te Necip’e arkadan topla oynama niyetinde olmayan Nizamettin, bilerek faul yaptı. Özgür Yankaya bu pozisyona da kart göstermeliydi. 16’da Eren’e, Tello’yu omzundan elleriyle itmesi ardından verdiği faul ve gösterdiği sarı kart doğruydu. 40’ta genç Rıdvan için gerçekten talihsiz bir olay yaşandı. Simspon, nizami bir şekilde kayarak Rıdvan’ın ayağındanki topa temas ettiği anda bükük olan diğer ayağıyla da Rıdvan’ın bileğine bir temasta bulundu. Rıdvan’ın ayağının burkulup kırılması maalesef pozisyon gereğiydi. Gerek Simspon gerek de hakemin herhangi bir hatası yoktu.
    Serdar Tatlı

fanatik

Bu Sayfayı Paylaş