Beşiktaş'ın borcu 181 Milyon TL

'Beşiktaş' forumunda Dine tarafından 10 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Beşiktaş'ın borcu 181 Milyon TL konusu [SIZE=+0][/SIZE]Beşiktaş'ın borcu 181 Milyon TL

[SIZE=+0][/SIZE]Yıldırım Demirören ile Murat Aksu'nun borç tartışması, dünkü Divan Kurulu'nda noktalandı.
    [SIZE=+0][/SIZE]Beşiktaş’ın dün gerçekleştirilen Divan Kurulu Toplantısı’nda, “Kulübün borcu ne kadar?” sorusu, yanıtını buldu. Denetleme Kurulu Başkanı Alper Kuş, “181 milyon TL borcumuz vardır, bunun dışındaki tüm hesaplamalar yanlıştır” diye konuştu.

Beşiktaş’ın ocak ayı sonunda yapılacak başkanlık seçimi öncesindeki son divan kurulu toplantısı, dün Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Başkan Yıldırım Demirören’in katılmadığı toplantıda, yönetim ve divan kurulu üyeleri hazır bulundu. Toplantıda ilk sözü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz aldı. Seçim sürecine girildiğini hatırlatan Karadeniz, “İki başkan adayıyla da görüştüm. Onlardan seçim sürecinde Beşiktaş’a yakışır şekilde demeçler vermelerini ve tansiyonu yükseltmemelerini istedim. Onlar da bu meseleye çok sıcak baktılar. Böyle davranacaklarını söylediler. Beşiktaş’a yakışır medeni bir seçim olacağını bana söylediler. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘Gereksiz tartışmalar...’
    Başkan adayları Yıldırım Demirören ile Murat Aksu arasında yaşanan ‘borç polemiği’ de, denetleme kurulunun raporu doğrultusunda noktalandı. Denetleme Kurulu Başkanı Alper Kuş, Beşiktaş’ın borcu konusunda farklı rakamların dile getirildiğini belirterek, “Beşiktaş’ın borcu bizim verdiğimiz rakam kadar çıkacaktır. Gazetelerde farklı borçlar görüyoruz. 181 milyon TL borcumuz vardır, bunun dışındaki hesaplamalar yanlıştır. Gereksiz tartışmalar yapılıyor. Halka açık şirketlerin kayıtları devamlı internette bulunur” ifadesini kullandı.

‘6 senede 5 kupa aldık’
    Genel sekreter Kenan Öner de borç konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. Beşiktaş’ın borcunun her yerde konuşulmasından yakınan Öner, “Rakiplerimizin borcu hiç bu kadar konuşulmuyor. Bizim borcumuz ise her zaman konuşuluyor. Ayrıca başarısızlıktan bahsediliyor. Ama baktığımızda hiç öyle değil. Başkanımız zamanında 5 kupa aldık. 3 Türkiye, 1 Lig, 1 de Süper Kupa’yı müzemize götürdük. Sportif ve idari başarılar aldık. İnönü’yü yenilemeye çalıştık, Akatlar Arena imrenilecek bir salon oldu. Fulya’yı yaptık. Bütün bunları göz ardı ederek, ‘Borç’ demek, ‘Başarısız’ demek haksızlıktır” dedi.

60 imzalı önerge...
    Bu arada ocak ayı sonundaki genel kurulda seçilecek denetleme, seçme ve sicil, disiplin ve müze kurulları aday listelerinde yer alacak kişilerin, konuşmalardan önce tespit edilmesi için 60 imzalı bir önerge verildi. Önergenin oylanması konusunda salonda tartışma yaşandı. Divan Kurulu üyesi Ali Rıza Dizdar, önergenin oylanmasıyla ilgili Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz ile tartıştı. Daha sonra kurulların seçimi için oylamaya geçildi. Oylamanın sonuçlarının gelecek hafta içinde açıklanacağı bildirildi.

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş