Beşikkaya İlköğretim Okulu Altındağ Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Beşikkaya İlköğretim Okulu Altındağ Ankara konusu Beşikkaya İlköğretim Okulu Hakkında - Beşikkaya İlköğretim Okulu Tanıtım - Beşikkaya İlköğretim Okulu Resimleri - Beşikkaya İlköğretim Okulu İletişim

Tarihçesi

1992 yılından önce Okulumuz, bugünkü Çocuk Sevenler Derneği İlköğretim Okulu’nun adını taşıyordu. Beşikkaya İlkokulu olarak küçük bir binada eğitim öğretim hizmeti verirken, Çocuk Sevenler Derneği’nin katkıları ile yeni binası yapılınca adı değiştirilerek Çocuk Sevenler Derneği İlkokulu oldu. Mahalledeki nüfus artışı nedeniyle yeni bir okula ihtiyaç duyuldu ve 7752 m2 arsa üzerine bu günkü okulumuz yapıldı. 1992 yılında yapımına başlanan okulumuz aynı yılın Ekim ayının sonunda eğitim öğretime açıldı. Adını mahallemizin isminden (Beşikkaya) almıştır.

550 m2 kuruluş alanı bulunan okulumuzun 7202 m2 oyun alanı ve bahçesi vardır. 18 derslik, 2 atölye,1 laboratuar,1 kütüphane, 4 idari bölüm,1 kalorifer dairesi olarak hizmete girmiştir.

Okulumuzun çevre okullardan ayrı bir özelliği ise, ilk kuruluşunda 5+3 sistemine göre doğrudan ilköğretim okulu olarak açılmasıdır. Çevre ilkokullarında 5. sınıfı bitiren öğrenciler 6. sınıfta okumak için okulumuza kayıt yaptırmaktaydılar.

Ulaşım Bilgilerimiz

Okulumuza gelmek için Kızılay'a en yakın mevki olarak Sıhhiye köprüsünün üstünden (Hacettepe Hastanesi önünden gelen Ulus tarafındaki şerit) gelen otobüs ve minibüsler kullanılmalıdır. Ortalama 30 dakikada ulaşmak mümkündür.

Otobüs için:

* 393 Numaralı Doğantepe 8. Cad. EGO otobüsü,

* 312 Numaralı Beşikkaya-Karapürçek EGO otobüsü

Minibüs için:

* Siteler Yeniyol minibüsü (8. cadde olduğu sorulmalı),

* Beşikkaya-Karapürçek minibüsü

Güzergahımız Sıhhiye, Ankara Garı, Gençlik parkı Stadyum karşısı, Ulus Heykel Anafartalar çarşısı önü, Bent deresi, Aktaş, Gülveren, Siteler Yeniyol, Hüseyin Gazi Kültür Merkezi

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: BEŞİKKAYA İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Beşikkaya Mah. Orhankemal.Cad.438,Sok.No.12 Altındağ/Ank
    Telefon Numarası: 3123757876
    Faks Numarası: 3123758989

OKULUN SİTESİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

kaynak: webrehberi.biz - okulun kendi sitesi

Bu Sayfayı Paylaş