BDP Mardin 1.Olağanüstü Kongresinde Başkanlığa Ali Aslan Seçildi

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    BDP Mardin 1.Olağanüstü Kongresinde Başkanlığa Ali Aslan Seçildi konusu BDP MARDİN 1.OLAĞANÜSTÜ KONGRESİNDE BAŞKANLIĞA ALİ ASLAN SEÇİLDİ
    BDP Mardin 1. Olağanüstü Genel kurul Kongresi yapıldı.

Kongreye Kapatılan DTP’nin Yasaklı Eş Başkanı Ahmet Türk, ve Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna, BDP PM üyeleri, Akdeniz Belediye Başkanı Mehmet Fadıl Türk, BDP Kızıltepe Belediye Başkan vekili Şerife Alp, Mardin İlçe ve belde belediye başkanları, İHD Mardin Şube Başkanı Erdal Kuzu ve partililer katıldı.

Bağımsız Demokrasi Partisi’nin Mardin 1. Olağanüstü Kongresinde bir konuşma yapan Kapatılan DTP’nin Yasaklı genel Başkanı Ahmet Türk, Mardin’in çok önemli bir kent olduğunu ve bütün kültürleri içine barındırdığını söyleyen Türk, konuşmasında “Ben hep şunu söylerim. Keşke Türkiye bir Mardin olsaydı. Çünkü Mardin öteden beri içinde Kürt’ü, Türk’ü, arap’ı, Süryani ve birçok ırkı barındırıyor, ve şimdiye kadar bu halklar arasında hiçbir zaman sorun çıkmadı. Eğer gerçektende Türkiye Mardin olsaydı hiçbir sorunu kalmazdı, ben buna inanıyorum.” Dedi.

BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna'nın da bir konuşma yaptığı kongrede Bağımsız Demokrasi Partisi BDP’nin Mardin 1. Olağanüstü Kongresi divan oluşumu ve faaliyet raporlarının okunmasından sonra seçime geçildi.

304 delege oy kullandığı ve İki listenin oylandığı seçimde oyların 224’ünü alan kapatılan DTP’nin Kızıltepe eski ilçe başkanı Ali Aslan BDP Mardin İl Başkanlığına seçildi.

Kaynak:kiziltepeajansi​

Bu Sayfayı Paylaş