Bayram Kızılay Kimdir - Bayram Kızılay Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bayram Kızılay Kimdir - Bayram Kızılay Biyografisi konusu Bayram Kızılay Biyografisi
    Bayram Kızılay hakkında bilgi
    Bayram Kızılay özgeçmişi

Siirt ili Pervari ilçesi doğumdu. İlkokulu Pervari ilçesine bağlı Ekindüzü köyünde okudu. Ortaokulu Pervari'de oku. Liseyi Siirt Lisesinde okuduktan sonra Diyarbakır Eğitim Enstitüsüne kaydoldu. 1978 yılında mezun olan Bayram Kızılay 1979 yılında Tarım ve Köy işleri Bakanlına bağlı Siirt Zirai Üretim İşletmesi ve Tarım Meslek Lisesi Müdürlüğünde Öğretmen olarak göreve başladı. Görev süresince uzun yıllar Müdür yardımcılığı ve Müdürlük görevlerinde bulundu. 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Lisans tamamlama programı sınavını kazanarak Biyoloji dalında Lisans Diploması aldı. 25 yıllık hizmetini tamamladıktan sonra 2003 yılında tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Ankara Zirai Üretim İşletmesi ve Tarım Meslek Lisesi Müdürlüğünden emekliye ayrıldı.

2008 yılında Ak Parti Siirt İl Başkanlığına seçilen Bayram Kızılay 15 Ocak 2011 yılında milletvekilliği adayı için görevinden istifa etti.

Bu Sayfayı Paylaş