Bartın - Merkez - Cumhuriyet Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bartın - Merkez - Cumhuriyet Lisesi konusu Cumhuriyet Lisesi Bartın Merkez - Bartında Bulunan Liseler

Okulumuz 2004-2005 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizi yüksek öğretim kurumuna hazırlamanın yanında toplumda saygın, kendisiyle ve toplumla barışık, kişilik sahibi bireyler olarak yetiştirmek için sizlerin hizmetine açıldı.
    Öğrencilerimizin; Başarıya ulaşan, ulaştığı başarıyı hizmete dönüştüren insanlar olabilmeleri de beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından sağlıklı olarak yetişmelerine, olumlu bir kişilik oluşturup bu kişiliği oturtmalarına bağlıdır. Bu özelliklere sahip kişiliklerini oluştururken Atatürk ilke ve inkılapları ışığında Mevlana, Yunus, İbn-i Sina misali sevgiyi, bilimi özümsemiş, o felsefeyi yakalamış öğrenciler yetiştirmek eğitim anlayışımızın temelidir.
    İlimizde yüksek öğretim programına en çok öğrenci yetiştiren her alanda topluma örnek bireyler kazandıran bir kurum olmak istiyoruz. Bunun için de öğrencilerimiz bir aile sıcaklığı ve sevgi ortamı içerisinde sağlıklı bir öğrenci-öğretmen diyaloğu ile şu etkinlik ve imkanları sunmaktayız; Atletizm, Basketbol, Bocce, Voleybol, Badmington, Petang, Güreş, Masa tenisi, Halk ve Sanat müziği korolarıyla, Tiyatro, Satranç, Şiir dinletisi, Resim vb. bir çok sosyo-kültürel etkinliklere katılmaktadırlar.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: CUMHURİYET LİSESİ
    Adresi: KARAKÖY MAHALLESİ TÜRBE YOLU CADDESİ
    Telefon Numarası: 3782288338
    Faks Numarası: 3782279452

BARTIN-MERKEZ (Cumhuriyet Lisesi)

Bu Sayfayı Paylaş