Barbaros İlköğretim Okulu Bulancak Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Barbaros İlköğretim Okulu Bulancak Giresun konusu Barbaros İlköğretim Okulu Hakkında - Barbaros İlköğretim Okulu Tanıtımı - Barbaros İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Barbaros İlköğretim Okulu Resimleri

Barbaros İlköğretim Okulu Giresun Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Barbaros İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Barbaros İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: BARBAROS İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Barbaros llköğretim Okulu Bulancak/Giresun
    Telefon Numarası: 4543182043
    Faks Numarası: 45431820434

Tarihçe:

Bulancak Barbaros İlköğeretim Okulu 1850 'li yıllarda eski tarihi taş binada Osmanlıca Eğitim-Öğretime başlamış,1884 yılında MEDRESE olmuş. Medrese eğitimi kısa süren okul 1900 yılları başında RÜŞTİYE'ye dönüşmüş, bu şekilde 1924 yılına gelinmiş.

1924 yılı ilk aylarında Bulancak Merkez İlkokulu olarak mevcut binası Maarif Vekaleti tarafından satın alınarak öğretime devam etmiş.1939-40 yılında 81 kız-341 erkek toplam 432 mevcutlu bir okul olan okulumuz,1949 yılında şehrin Kuzey bölümünde yapılan şimdiki Gazi İlköğretim Okuluna bölünerek ilk ayrımı gerçekleştirmiş.Bu bölünmeden sonra okul BARBAROS İLKOKULU adını almış.1989 yılında Yunus Emre İlköğretim Okulu, 1993 yılında Sabiha Raşit Özdemir İlköğretim Okulu, okulumuzdan ayrılan öğrencilerle eğitim - öğretime açılmıştır.

Okulumuzun Cumhuriyet dönemi Müdürleri İbrahim ERENEL (1936-1950); Sadık TURAN (1950-1971);Cemalettin DAĞDEVİREN ( 1971-1977 ); M.Aydın KALAMANOĞLU ( 1977-1978 ) ; Tevfik KARAHÜSEYİN ( 1978-1980 ) ; İsmet BEKTAŞ ( 1982-1991 ) .

Eylül 1991 de Milli Eğitim Bakanlığı tarafında İlköğretim Okuluna dönüştürülen okul Kurucu İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa KASAP ile 1385 öğrenci 63 idareci ve öğretmen ile ikili eğitim yapmakta iken, daha sonra 1977 yılında yapılan okulun yerine 24 derslikli yeni binasında 880 öğrenci 40 öğretim elemanı ile normal eğitime devam etmektedir. 4 ' ü ana sınıfı olmak üzere 32 sınıfı mevcut olup, 30 öğrencili tekli sırada eğitim sürdürülmektedir.

1. faz 24 bilgisayarlı BİLİŞİM sınıfı, 2 adet tam donanımlı Fen ve Teknoloji laboratuvarı, 2 adet Teknoloji atölyesi,yaklaşık 11.000 adetin üzerine kitabı bulunan kütüphanesi mevcut olan okulda 2001 yılından bu yana DERSLİK sistemi başarıyle uygulanmaktadır. Okulumuzda , ortalama ortaöğretime devam %98 oranında , OKS ile geçiş başarı ortalaması % 57 civarındadır.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/

Bu Sayfayı Paylaş