Barış Çöreği - Fakir Baykurt

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Barış Çöreği - Fakir Baykurt konusu

· Remzi Kitabevi
    · Basım Tarihi : 01 - 1993
    · ISBN : 9751490094

Bu öyküler[​IMG]yurt dışındaki çocukların gözüyle oralardaki yaşamı yansıtıyor. Bu öykülerle ben[​IMG]zaman zaman bakılmak ve albümlere konulmak üzere fotoğraflar çekiyorum. Ama sadece fotoraf makinesinin gördüklerini değil[​IMG]kendi gördüklerimi[​IMG]çocuklar ve gençlerle birlikte gördüklerimizi çekiyorum. Makinenin ardında gözlerimiz[​IMG]beyinlerimiz[​IMG]yüreklerimiz var... Daha bu öykülerin tümü yazılmadan ve kitap Türkiye'de basılmadan[​IMG]Berlin'de Ararat Yayınevi[​IMG]Rotterdam'da Sanat Vakfı[​IMG]altışar öyküyü Almanca Hollandaca çevirterek Türkçeleriyle birlikte karşılıklı sayfalar halinde yayınladı. Kimi öyküler radyolarda[​IMG]antolojilerde ve ders kitaplarında yer aldı. Belirtmem gerek[​IMG]kitabın bütünü ve özgün biçimi budur. Okuyunca göreceksiniz[​IMG]azımsanyacak sayıda çocuk[​IMG]genç[​IMG]yetişkin[​IMG] pek çok insan[​IMG]özellikle Almanya'da[​IMG] insanca demeğe dilin varmadığı koşullar içinde yuvarlanıp gidiyor. Orada ve burada büyükler çok konuşuyor. Ama sorunlar çözülmüyor[​IMG] tersine müzminleşerek çoğalıyor. Onların bir yazarı olarak dileğim[​IMG]bu insanlar temelli harcanmış ve atılmış olmasınlar. Diyeceklerimi öykülerde dedim. Bakalım sizler ne diyeceksiniz?

Bu Sayfayı Paylaş