Balıkesir'de Görev Yapmış Valiler

'Marmara Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 30 Mart 2009 tarihinde açılan konu

  1. Sponsorlu Bağlantılar
    Balıkesir'de Görev Yapmış Valiler konusu Balıkesir'de Görev Yapmış Valiler

    BALIKESİR VALİLERİ




    1
    İsmail Hakkı ILDIR
    01.10.1923
    15.06.1924

    2
    Fahrettin TİRİTOĞLU
    15.06.1924
    15.02.1925

    3
    Mümtaz BEY
    15.02.1925
    23.12.1927

    4
    Salim Özdemir GÜNDAY
    11.12.1927-
    15.10.1931

    5
    İbrahim Ethem AKINCI
    30.10.1931
    19.11.1933

    6
    Salim GÜNDOĞAN
    04.01.1934
    24.08.1936

    7
    Ethem AYKUT
    06.09.1936
    29.05.1939

    8
    Recai GÜRELİ
    02.06.1939
    01.03.1943

    9
    Faik TÜREL
    26.04.1943
    15.01.1944

    10
    Sabri ÖNEY
    17.01.1944
    04.08.1945

    11
    Fazlı GÜLEÇ
    29.08.1945
    18.02.1948

    12
    Ziya TEKELİ
    01.03.1948
    22.06.1950

    13
    Sıddık Fehmi TÜMÜRKAN
    28.08.1950
    31.10.1950

    14
    Esat Kaya AYMAN
    10.11.1950
    16.10.1951

    15
    Recai TÜRELİ
    19.10.1951
    02.05.1952

    16
    Nurettin AYNUKSA
    02.05.1952
    28.04.1955

    17
    Hilmi İNCESULU
    29.04.1955
    28.02.1957

    18
    Kazım ARAT
    20.03.1957
    27.05.1960

    19
    Sait KOÇAK
    17.06.1960
    05.08.1960

    20
    Zahid KIRAĞLI
    02.09.1960
    25.06.1964

    21
    Fethi TANSUK
    29.06.1964
    16.04.1965

    22
    Mehmet Fahri CENTEL
    30.04.1965
    07.06.1967

    23
    Fahrettin AKKUTLU
    15.06.1967
    15.09.1970

    24
    Niyazi AKI
    16.09.1970
    23.07.1975

    25
    Naci BABACAN
    24.07.1975
    15.02.1978

    26
    İbrahim ÖNEN
    16.02.1978
    07.12.1979

    27
    Münir Raif GÜNEY
    10.12.1979
    30.06.1980

    28
    Nihat Oğuz BOR
    30.06.1980
    18.10.1980

    29
    Orhan A.ERBUĞ
    04.11.1980
    12.06.1981

    30
    Fikret Turgut SAYIN
    25.06.1981
    04.08.1983

    31
    Ahmet BAŞSOY
    15.08.1983
    04.06.1985

    32
    Feyzi YETKİNER
    18.06.1985
    26.08.1988

    33
    Kemal ESENSOY
    30.08.1988
    20.08.1991

    34
    Enver HIZLAN
    02.09.1991
    16.02.1992

    35
    Kadir UYSAL
    21.02.1992
    29.12.1993

    36
    Rıza AKDEMİR
    30.12.1993
    31.07.1995

    37
    Yahya GÜR
    06.11.1995
    30.05.1997

    38
    Alâaddin YÜKSEL
    06.06.1997
    08.08.2000

    39
    Utku ACUN
    21.08.2000
    18.02.2003

    40
    Atıl ÜZELGÜN
    19.02.2003
    27.10.2005

    41
    Selahattin HATİPOĞLU
    18.01.2006
    -
     

Bu Sayfayı Paylaş