Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 23 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Balıkesir Meslek Yüksekokulu İletişim - Balıkesir Meslek Yüksekokulu tarihçe - Balıkesir Meslek Yüksekokulu resimleri - Balıkesir Meslek Yüksekokulu - balıkesir myo - myo - meslek yüksek okulları

Balıkesir Meslek Yüksekokulu, Milli Eğitim Bakanlığı YAY-KUR Örgün Yüksek Öğretim Dairesine bağlı olarak 1976-1977 eğitim-öğretim yılında açılmıştır. Yüksekokulumuz 1982 yılında Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesine bağlanmıştır. 1992 yılından bu yana Balıkesir Üniversitesine bağlı olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 1988' de YÖK-Dünya Bankası Endüstriyel Eğitim Projesi kapsamına alınan Yüksekokulumuzda eğitim-öğretim, projenin öngördüğü şekilde devam etmektedir. Kurulduğu yıllarda Gazi İlkokulu'nun bir bölümünde öğretime başlayan Yüksekokulumuz daha sonra Necatibey Eğitim Fakültesi bahçesindeki binasında hizmet vermiş, 1992 yılında Çağış Kampüsündeki inşaatı devam eden binasına taşınmıştır. 1998-1999 Öğretim Yılında Yüksekokulumuz binası tam kapasite ile hizmete girmiştir. Meslek Yüksekokulunda;

BüroYönetimi ve Sekreterlik
    İşletme
    Muhasebe
    Pazarlama
    Turizm Ve Otel İşletmeciliği
    Bilgisayar Tekno.ve Program.
    Elektrik
    El Sanatları
    Endüstriyel Elektronik
    Grafik
    Elektronik
    Haberleşme
    İklimlendirme-Soğutma
    İnşaat
    Endüstriyel Otomasyon
    Maden
    Makine
    Otomotiv
    Tekstil
    Çocuk Gelişimi Programları bulunmaktadır.

TEL:+9 0266 612 12 09
    FAKS:+9 0266 612 11 64
    Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Çağış Yerleşkesi 10145 / BALIKESİR

T.C. Balıkesir Üniversitesi

Bu Sayfayı Paylaş