Bakacak Bucak Merkezi Köyü Biga Çanakkale

'Marmara Bölgesi' forumunda DeMSaL tarafından 25 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bakacak Bucak Merkezi Köyü Biga Çanakkale konusu Biga Bakacak Bucak Merkezi Köyü - Bakacak Bucak Merkezi Köyü Hakkında - Bakacak Bucak Merkezi Köyü Tanıtımı - Bakacak Bucak Merkezi Köyü Resimleri

Bakacak (bucak merkezi), Çanakkale ilinin Biga ilçesine bağlı bir köydür.

Köy Muhtarı: ZEKİ KIRGIZ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
    0 286 332 75 35

Cep Telefonu:
    0 542 622 92 50

Tarihi

Kültür

yeni köy yolu asfalt olarak yapılmıştır. buz gibi suyu derde devadır,oksijen deposu doğal güzellikleri Köyün içinden geçen deresi ve bakacak barajı,Anzavur tepesi görülmeye değer yerleri ve sevecen, güzel insanları her zaman misafirperverdir. Ayrıca, Çanakkale-Biga Bakacak Köyünün her yıl Ağustos ayınının ikinci haftasında yapılan BİRLİK ve SEVGİ gününe tüm dost ve hemşehrilerimizi bekleriz.

Coğrafya

Çanakkale iline 115 km, Biga ilçesine 17 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 -
    1997 580

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır. taşımalı eğitim(Taşımalı Eğitim (ya da Taşımalı İlköğretim Uygulaması); nüfusu az ve dağınık yerleşim birimlerinde, zorunlu öğrenim çağındaki öğrencilerin merkez ilköğretim kurumlarına günübirlik taşıma uygulamasına, denir) verilmekte olup tüm çevre köylerin öğrencileri faydalanmaktadır Köyün içme suyu şebekesivardır. Ptt şubesi vardır ancak ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır sağlıkçı evi(Lojman) vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup Köye BOĞAZ TUR Minübüsleri her saatbaşı düzenli olarak servis yapmaktadır. köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Tarım Kredi kooperatifi,Market,Bakkal, fırın:Benzin istasyonu Hatta JANDARMA KARAKOLU da vardır.Köyde ADSL internet vardır internet cafe yoktur.

Daha fazla resim için
    TIKLAYIN

Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopedi

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş