Bahçeağıl İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Bahçeağıl İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ konusu Çerkezköy Bahçeağıl İlköğretim Okulu - Bahçeağıl İlköğretim Okulu Hakkında - Bahçeağıl İlköğretim Okulu Tanıtımı - Bahçeağıl İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Bahçeağıl İlköğretim Okulu Resimleri

Bahçeağıl İlköğretim Okulu Tekirdağ Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Bahçeağıl İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Bahçeağıl İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Bahçeağıl İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Bahçeağıl İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: BAHÇEAĞIL İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: BAHÇEAĞIL KÖYÜ
    Telefon Numarası: 2827578076
    Faks Numarası: 2827578616

Tarihçe:

1936 yılında eğitim ve öğretim hizmeti vermeye başlayan Bahçeağıl İlköğretim Okulu; öğrencilerimiz daha iyi hizmet verebilmek için 1997 yılında yeni binasına taşınmıştır. 2008 yılı içerisinde yapılan tadilat çalışmaları ile okulumuz; öğrencilerimize en uygun eğitim ve öğretim ortamını sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

“”Güzel bir köy ortamında okulunu, ülkesini, içinde yaşadığı dünyayı seven, benimseyen, inançlı, kararlı, cesur, soran, sorgulayan, çalışkan, disiplinli, başarılı, kendini sürekli geliştiren, öğrenme heyecanı ve merakı olan, katılımcı, yaratıcı, iyi ahlaklı, yapıcı, bilimsel, sorumluluk sahibi, iyi eğitilmiş öğrenciler yetiştirmektir.”

Misyonunu internet ortamına da taşıyan okulumuz;
    Öğrenmenin keyfini, başarının tadını bilen ve paylaşan, üretken çalışkanlığıyla bu mutluluklara ulaşma heyecanı duyan, Sınavlarda başarı gösteren, bilimsel, yaratıcı ve disiplinli, araştıran, bilgi kaynaklarını arayan, bulan ve kullanan, zamanını iyi planlayan, diğer öğrencilerle, öğretmenlerle ve ailesiyle olumlu iletişim becerileri olan bireylerdir. “

İlkemiz doğrultusunda eğitim ve öğretim anlayışımızı öğrencilerimize; internet ortamında da en doğru şekilde hizmet verebilecek bir konuma gelmiştir.

Vizyonumuz
    Yetiştirdiği Öğrenciler

Yarının Yurttaşları :

Dünyayı tanıyan ve başkalarının haklarına saygı gösteren, bir sonraki nesile daha iyi bir dünya bırakabilen,kendisi ve başkalarına karşı dürüst olabilen,sağlıklı yaşayan,kendisiyle ve çevresiyle barışık, yaşamdaki güzelliklerin farkına vararak mutlu olan, Yaşama ve insanlara sevgi ve umut dolu bir yürekle bakarak kendisini geliştirip topluma hizmet veren bireylerdir .

Bugünün Öğrencileri :

Öğrenmenin keyfini, başarının tadını bilen ve paylaşan, üretken çalışkanlığıyla bu mutluluklara ulaşma heyecanı duyan, Sınavlarda başarı gösteren,Bilimsel, yaratıcı ve disiplinli, araştıran,Bilgi kaynaklarını arayan, bulan ve kullanan,Zamanını iyi planlayan, diğer öğrencilerle, öğretmenlerle ve ailesiyle olumlu iletişim becerileri olan bireylerdir.

Misyonumuz
    Bahçeağıl İlköğretim Okulu misyonu, güzel bir köy ortamında okulunu, ülkesini, içinde yaşadığı dünyayı seven, benimseyen, inançlı, kararlı, cesur, soran, sorgulayan, çalışkan, disiplinli, başarılı, kendini sürekli geliştiren, öğrenme heyecanı ve merakı olan, katılımcı, yaratıcı, iyi ahlaklı, yapıcı, bilimsel, sorumluluk sahibi, iyi eğitilmiş öğrenciler yetiştirmektir.

Değerlerimiz
    1-Bütün çalışmalarımızın temeli öğrencilerimizdir. Öğrencilerimize birey olarak saygı duyulur. Öğrenci ve öğretmen arasında sevgi – saygı bağının gün geçtikçe geliştirilmesi, herkesin ortak hedefleri arasındadır.
    2-“Ben” değil “biz” duygusunun hâkim olduğu ortam ve anlayışın gereğine inanırız.
    3-Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir.
    4-Türkçe’nin güzel konuşulması ve yazılması ortak değerimizdir.
    5-Okul – veli işbirliği sağlanarak, öğrencilerin okulda kazandığı davranışları hayata geçirebilmeleri için çalışılır.
    6-Başarının ekip çalışması, teşvik ve ödüllendirme ile artacağına inanırız.
    7-Okulumuzun fiziki şartlarının iyi ve gelişmeye elverişli olması ayrıcalığımızdır.
    8-Okulumuz öğrencilerinin daha iyiye gitmeleri için gereken fedakarlığı yapmak ve bu doğrultuda çalışmak ; okulumuzun kişiliğini oluşturur.
    9-Öğrencilerimizi Atatürk’ün çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmayı hedeflediği Türkiye idealine ulaşmayı amaç edinen; demokratik, laik, sosyal, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış bireyler olarak yetiştirmeyi temel ilke sayarız.
    10-Okulumuzun başarılarından söz edilen okul olması ortak beklentimizdir.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş