Bahçeşehir Üniversitesi Nusaybin'e Bilgisayar sınıfı açtı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 17 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Bahçeşehir Üniversitesi Nusaybin'e Bilgisayar sınıfı açtı konusu İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü düzenlediği kermes sonucu Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir okula bilgisayar sınıfı oluşturdu. Bahçeşehirli öğrenciler, bilgisayar sınıfını okulda düzenledikleri kermesten elde edilen gelirle açıldığını söyledi.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTE’SİNDEN NUSAYBİN’DE DOSTLUK ELİ
    - SOSYAL SORUMLULUK KULÜBÜ, DÜZENLEDİĞİ KERMESLE NUSAYBİN’DE BİLGİSAYAR SINIFI AÇTIRDI
    - KAYMAKAM YÜCEL GEMİCİ;
    “EĞİTİM HEPİMİZİN MİLLİ BİR MESELESİDİR”

Nusaybin Kaymakam Bülent Pekdemir ilköğretim okulu bu gün, Bahçehir Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri Burak Özcan, Emir Özcan, Onuran Yahyaoğlu, Ceyda Öztopçu, Meryem Temel ve Cankurt Yıldırım’ı ağırladı.

Bahçeşehir Üniversitesinde ‘Anadolu Çiçekleri’ projesi kapsamında çalışmalar yapan öğrenciler, evlerinde yaptıkları kek ve pastaların satışından kazandıkları gelirle, Nusaybin Kaymakam Bülent Pekdemir ilköğretim okuluna 20 Bilgisayar, masa ve sandalyeden oluşan bilgisayar sınıfı oluşturdu.

Okulda yapılan açılış törenine Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri yanı sıra, Kaymakam Yücel Gemici, Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdurrahim Tan, İdris Akbaş, Öğretmen Evi müdürü Süleyman Çevik, okul müdürü Ercan Mete ve okul öğretmenleri katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Nusaybin Kaymakamı Gemici, insanların gelişmişliği o ülkenin eğitim düzeyini gösterdiğini bildirerek şöyle konuştu; “Eğitim hepimizin milli bir meseledir. Biz genç bir ülkeyiz. Nüfusumuz çok genç. Şiddetli bir şekilde eğitime ihtiyacımız var. Bu genç nüfusu eğitmemiz gerekiyor. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerini iki defa kutluyorum. Birincisi: memleketin tamamına göre sosyal sorumluluk projesi düşünmeleri, ikincisi ise: hayatlarında başka alternatiflerle uğraşabilecekken, bunu bir tarafa bırakıp eğitim gibi kutsal bir davaya zaman ayırmışlar. Bu sınıfın çocuklarımıza yeni ufuklar açmasını, yeni yönler göstermesini ve kendilerini geliştirmeye katkıda bulunmasını arzu ediyorum”.

Öğrenciler adına konuşan Emir Özcan, Nusaybin’in 15. Projeleri olduğunu söyledi.

Doğu – Batı kardeşliği çerçevesinde bu topraklarda yaşayanların birlikte kardeşe yaşabileceğini göstermek amacıyla Anadolu’daki okullara yönelik alışmalar yaptıklarını kaydeden Özcan; “Anadolu’daki ihtiyaç sahipleri ve köy okullarına gidiyoruz. Bu çalıştığımız 3. Okul oldu. Projelerimizde tamamen öğrenci arkadaşlarımızın gönüllü çalışması ve sponsorlarımızın desteğiyle çalışıyoruz. Mardin, 10 ildeki 15. Projemiz” dedi.

Bilgisayar sınıfı açılışından sonra Kaymakam Gemici ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri okul bahçesine hatıra fidanı dikti. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş