Başbakan Erdoğan Van'a geldi

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 27 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Başbakan Erdoğan Van'a geldi konusu Başbakan Erdoğan'ın Van programına eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katıldı.

Başbakan Erdoğan'ı Ferit Melen Havaalanı'nda Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Van Valisi Özdemir Çakacak, Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Emniyet Müdürü Salih Kesmez, Van Yüzünyü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan, Cumhuriyet Başsavcısı Yahya Akçadırcı, Belediye Başkanı Burhan Yenigün, AK Parti milletvekilleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile partililer karşıladı.

Erdoğan, havaalanından sonra DSİ tesislerine geçerek cuma namazını burada kılacak.

Partisince Van'da düzenlenen mitingde konuşacak olan Erdoğan, Van Valiliği'ni ziyaret edecek ve toplu açılış törenine katılacak. Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ise, Ana Kız Okuldayız kampanyası kapsamında Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndaki programa katılarak, kursiyerlere sertifika verecek. Bu programa, Van Milletvekili Gülşen Orhan ile Van Valisi Özdemir Çakacak'ın eşi Kevser Çakacak da eşlik edecek.

GENİŞ GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI
    Başbakan Erdoğan'ın Van programı dolayısıyla şehirde geniş güvenlik tedbirleri alındı. Özellikle Ferit Melen Havaalanı'ndaki güvenlik tedbirleri dikkat çekti. Sabah saatlerinden itibaren havaalanı VİP bölümü ve çevresine demir barikatlar çeken polis, görevliler dışında hiç kimseyi salona almadı.

Polisin bomba dedektör köpeği, VİP bölümündeki bütün özel araçları tek tek aradı. Başbakanlık otobüsü ve Başbakan Erdoğan'ın makam aracı da dedektör köpeği tarafından didik didik arandı.

Polis, miting alanına giden bütün yollara barikat kurarak, alana girenleri kontrol etti.

Van Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ekipleri de, sabah saatlerinde miting alanına yağan karın temizliği konusunda yoğun çaba sarf etti.

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ferit Melen Havaalanı'ndan asker gönderen ailelerle görüştü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın korumaları da asker ailelerinin çocuklarına oyuncak dağıttı.

CİHAN

Bu Sayfayı Paylaş