Bağcılar Köyü Salihli Manisa

'Manisa Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 15 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bağcılar Köyü Salihli Manisa konusu bağcılar köyü bilgileri - bağcılar köyü tanıtım - bağcılar köyü resimleri

Bağcılar, Manisa ilinin Salihli ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe

Köyün aslının Hacı Bektaş-ı Veliden geldiği söylenmektedir [kaynak belirtilmeli]. Köy, 1956 yılında Kabazlı, Salihli köyünden ayrılarak köy statüsünü kazanmıştır.
    Kültür

Ege mutfağına dayanan sebze yemekleri sevilir. İçki tüketimi fazladır.
    Coğrafya

Manisa iline 75 km, Salihli ilçesine 5 km uzaklıktadır.
    İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
    Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 118
    1997 127
    Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım (Üzüm ve sebze) ve hayvancılığa dayalıdır.
    Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır fakat öğrenci yetrsizliğinden dolayı kapalıdır. Taşımalı olarak Kabazlı Köyü İlköğretim Okulunda eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Her hafta düzenli olarak posta dağıtımı yapılır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Sağlık sorunları Salihli 5 no'lu Sağlık Ocağı'ndan ve Kabazlı Köyü'nde bulunan sağlık ocağından yararlanılarak çözülmektedir. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde her evde elektrik ve sabit telefon vardır. Köyde bir camii bulunmaktadır. Köyde bakkal yoktur ancak araba-market hergün gelir. Köyün önünde bir benzin istasyonu bulunmaktadır.
    kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş