Büyükkılıçlı Köyü Silivri İstanbul

'İstanbul Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 21 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Büyükkılıçlı Köyü Silivri İstanbul konusu Silivri Büyükkılıçlı Köyü - Büyükkılıçlı Köyü Hakkında - Büyükkılıçlı Köyü Tanıtımı - Büyükkılıçlı Köyü Resimleri

Köy Muhtarı: MUSTAFA GÜRDAL

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
    (0212) 748 41 14

Cep Telefonu:
    0537 355 93 57

Tarihi

Büyük Kılıçlı, köy olmadan önce Padişah II.Abdülhamit’e ait bir çiftlikti.1928 yılında Bulgaristan’ın Silistre ve Tutrakan vilayetlerinden 80 hane olarak gelen göçmenler o zaman Adnan Bey Çiftliği olan bu çiftliği satın almışlardır. Sonraları Sivas, Maraş, Gaziantep yörelerinde oturan Kılıçlu Aşiretinden bazı aileler buraya yerleştirilmiştir. Dağ ve kır hayatına alışmış aşiret üyeleri zamanla geldikleri yerlere dönmelerine rağmen köyün adı Kılıçlı olarak kalmıştır.

Coğrafya

Silivri'nin kuzeyinde Silivri'ye 12 km mesafede,12.150 dönüm araziye sahip bir köydür.

Nüfusu

Köyün nüfusu en son nüfus sayımına göre 350 hane 1.152 kişidir. 1990 sayımında ise 518 erkek, 556 kadın olmak üzere 1.074'tür.

Ekonomi

Halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olup genç nüfus köyde ve diğer köylerde kurulu olan fabrikalarda çalışmaktadır. Halkın bir bölümü ise ormancılık ile geçimini sağlar.

Altyapı Bilgileri

Köyde 2007-2008 öğretim yılında eğitim-öğretime açılan modern bir ilköğretim okulu vardır.Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Köyde Sağlık Ocağı ve bir ebe bulunmaktadir.Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup ve saatbasi silivriye giden minibüsler kalmaktadi.köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş