Bölünmez, Lisesini ziyaret etti

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 15 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Bölünmez, Lisesini ziyaret etti konusu Oyak matematik yarışmasından birinci olan Nusaybin Süleyman Bölünmez lisesi bu gün Eski Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez’i ağırladı. Bölünmez, adıma olan bu lisenin başarısıyla gurur duyuyorum dedi. Geçtiğimiz hafta Oyak Matematik yarışmasında birinci olan Nusaybin Süleyman Bölünmez lisesine tebrik yağmuru devam ediyor. Süleyman Bölünmez Lisesini bu gün okulu yaptıran eski Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici ve Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ziyaret etti.

Okul bahçesinde öğrencilere hitaben konuşan Bölünmez; “Şahsım ve Mardinli hemşerilerimiz adına bu yarışmada başarılı olan öğrencilerimiz ve onları hazırlayan öğretmenlerimiz ile tüm Nusaybin halkını kutluyorum” dedi.

Okulda eğitim alan öğrenci sayısının fazlalığına değinen Bölünmez şöyle konuştu; “ Nusaybin Süleyman Bölünmez Lisesinde Bin 800 öğrenci eğitim alıyor. Bu kadar sıkıntının yaşandığı bir yerde bile bu kadar başarılı öğrencilerin yetişmesi gerçekten kolay bir şey değil. Öğrencilerimizdeki istek ve arzuyu bizim de desteklememiz gerekir. Mart veya Nisan aylarında devlet büyüklerimizle Mardin’de iki fakültemizin temellerini atmayı düşünüyoruz. İlkokulda Matematik dersim her zaman 5’ti. Benim adıma yapılan bir okulda okuyan öğrencilerin Matematik dersinde şampiyon olmaları beni ayrıca heyecanlandırdı”.

Bölünmez daha sonra öğretmen ve öğrencilerle okul önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş