Ayvalıdere Anaokulu İstanbu

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ayvalıdere Anaokulu İstanbu konusu Ayvalıdere Anaokulu Hakkında - Ayvalıdere Anaokulu Tanıtım - Ayvalıdere Anaokulu Resimleri - Ayvalıdere Anaokulu İletişim Bilgileri

Ayvalıdere Anaokulu İstanbul Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ayvalıdere Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ayvalıdere Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ayvalıdere Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: AYVALIDERE ANAOKULU

Adresi: AYVALIDERE ANAOKULU DAVUTPAŞA MH. 7.SK.NO:16

Telefon Numarası: 2124822128

Faks Numarası: 2124822642

E-mail Adresi:
    iletisim@ayvalidereanaokulu.com

Web Adresi:
    Ayvalıdere Anaokulu

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Ayvalıdere Anaokulu Hakkımızda

Esenler ilçesi, Davutpaşa Mah. 7. Sokakta 794 m2 bahçe üzerine 230 m2 olarak dört derslik, bodrum ve çatı ile birlikte 3,5 kat üzerine inşa edilmiştir. Adını semt adından alan okulumuz. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 13 Mart 2002 tarih ve 321 sayılı yazısı ile 30 Ekim 2002 tarihinde eğitim-öğretime başlamıştır.

Ayvalıdere Anaokulu, kurulduğu ilk yıllarda , tüm özel gün ve haftalarda, okul öncesi eğitimi geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacı ile, ilçe düzeyinde hazırlanan programlara ev sahipliği yapmıştır. Bu programlarda aktif olarak da katılım sağlamıştır.

Okul araç gereçleri ve çeşitli donanım için ödenek sıkıntısı çeken okulumuz,

* Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin katkıları ile tam donanımlı iki sınıf, oyun parkı ve oyun odasına sahip olmuştur.
    * Esenler Belediyesi, bahçe donanımı, temizliği, ve okulun boyanmasında;
    * Anne Çocuk Eğitim Vakfı öğretmen eğitimi ve aile eğitimi konusunda,
    * Esenler Çok Programlı Lisesi ve Anadolu Üniversitesi ise stajyer öğretmen sağlama konusunda okulumuza destek vermektedirler.

Okulumuzda dört derslik mevcut olup tam ve ikili eğitim yapılmaktadır.
    Dört derslikte ikili eğitim öğretimle birlikte bir de tam gün sınıfı mevcuttur.

Ayvalıdere Anaokulu Resimleri

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş