Ayrancı Anadolu Lisesi Çankaya Ankara

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ayrancı Anadolu Lisesi Çankaya Ankara konusu Ayrancı Anadolu Lisesi Tanıtımı - Ayrancı Anadolu Lisesi Erişim Bilgileri - Ayrancı Anadolu Lisesi Resimleri

Ayrancı Anadolu Lisesi Ankara Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ayrancı Anadolu Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ayrancı Anadolu Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ayrancı Anadolu Lisesi SBS taban puanları, Ayrancı Anadolu Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ayrancı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: AYRANCI ANADOLU LİSESİ
    Adresi: SELİMİYE CADDESİ NO:23 ÇANKAYA ANKARA
    Telefon Numarası: 3124686439
    Faks Numarası: 3124686440

TARİHÇESİ

Okulumuz Ayrancı Anadolu Lisesi Bakanlığımız Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’ nün 12.07.2005 tarih

ve 07631 sayılı yazısı gereği,Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin Anadolu Lisesine dönüştürülmesi kapsamında , yeni

kurulmuş ve 21 Temmuz 2005 tarihinde Eğitim ve Öğretime "Ayrancı Anadolu Lisesi" adıyla başlamıştır.

AMACI

Öğrencilerimizin; ilgi,yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını,

Yabancı dili, dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır.

MİSYONUMUZ (ÖZ GÖREV)

Bizler etkili iletişim kurabilen, planlı çalışan, sorumluluğunu bilen, hedeflerini yüksek tutan, çağın bilgi ve donanımına sahip, birbirine sevgi, saygı ve güven duygularıyla bağlı, aydın gençler yetiştirmek için varız.

VİZYONUMUZ(ÖZ GÖRÜŞ)

Eğitim-öğretimde etkili iletişime önem veren, nitelikli insanlar yetiştiren bir eğitim kurumu olmayı, hayatın her alanında başarıyı yakalayabilecek bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

İLKELERİMİZ VE DEĞERLERİMİZ

*
    Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,vatanını ve milletini seven bireyler yetiştiririz.
    *
    Okul işleyişinde ortak kararlara bağlı olarak davranırız.
    *
    Öğrenci merkezli eğitim ve öğretimi benimseriz.
    *
    Araştıran, sorgulayan, akıl ve bilime önem veren bireyler yetiştiririz.
    *
    Teknolojiyi en iyi şekilde kullanan bireyler yetiştiririz.
    *
    Eğitimde fırsat eşitliğine inanırız.
    *
    Yenilikçi ve gelişmeye açığız.
    *
    İş birliğine açık, güvenilir, çevreye duyarlı bireyler yetiştiririz.
    *
    Bugünün ve yarının ihtiyaçlarını göz önüne alacak şekilde çalışırız.
    *
    Üretken, yetenekli, enerjik, inanmış, özverili bir bütünüz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş