Aynı Koltuk (Skeç)

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Aynı Koltuk (Skeç) konusu AYNI KOLTUK

Yolcu: Bakar mısınız? Diyarbakır’a bir bilet istiyorum.
    Osman: Hemen veriyorum Diyarbakır’a.
    Yolcu:Gidiş dönüş.
    Osman: Bak işte o olmadı.
    Yolcu:Niye? Yer mi yok?
    Osman:.Yok canım yer çok da Diyarbakır’a gidiş dönüş veremiyoruz.
    Yolcu: Neden?
    Osman: Valla bizim firmayla gidenin pek dönme şansı yok.Şimdi gerçekçi olmak lazım.Bizim kaptanlardan hiç biri daha Diyarbakır’ı göremedi.Yalnız Konya’yı gören bir ağabeyimiz vardı.Ölmeden önce devamlı düz düz diyordu.Oraya vereyim aktarma yaparsın.
    Yolcu:Yok ben tirenle gideyim (Dedikten sonra kaçmaya başlar,simsarlar onu kovalar).
    Osman: Şişt nereye?(Bu arada garaja iki kişi girer.)
    1.Adam: Şimdi hallederim bir dakika.Canım bir dakika bakar mısın?
    Osman: (Bir süre adama boş boş baktıktan sonra) Baba bir dakika doldu daha bakacak mıyım?
    1.Adam:Ben var ya şu otobüsün 15 nolu koltuğunun sahibiyim.
    Osman: İnanmıyorum, yani sen gerçekten o musun? Biz de senelerdir şu 15 nolu koltuğun sahibi gelse de bi tanışsak diyorduk. Sen 15 nolu koltuğun sahibiysen bundan bize ne. Kim bu?
    1.Adam: Canım şu arkadaş var ya, bu da 15 nolu koltuğun sahibi de.
    2.Adam: (Saf bir tavırla) Hı hı hı hı hı
    Osman: Ha desene bunlar ortak. Sen mi sattın aynı yeri bunlara?
    Abbas: Evet.
    Osman: Tüh hayvan. Çık dışarı, her seferinde aynı şeyi yapıyorsun be.
    1. ve 2. Adamlar: Işşş( karete yapma pozisyonu alırlar)
    Osman: Hepiniz kaçmayın. Işşş ben de Osman memnun oldum. Eğer başka bir şey yoksa ben …
    1.Adam: Daha ne olsun keçi. İkimize de aynı koltuğu satmışsın.Biz arkadaşla bir süre birbirimizi yıprattık. Sonradan bu arkadaşın aklına aniden bir şey geldi.
    2.Adam: Hı hı hı hı hı hı.
    Osman: Yani bu arkadaşın aklına bir şey geliyor mu?
    1.Adam: Arkadaş bana dedi ki, Abi dedi, biz niye birbirimizi yıpratıyoruz? En iyisi dedi, bize bu bileti satan arkadaşı bir güzel dövelim dedi.
    Osman: Yani bu uzun cümleyi bu mu kurdu? Aman be ağabeycim bu kadarcık şeyi mesele yapmayın ayıptır ya kardeş kardeş oturun ne var.
    2.Adam: Aynı koltuğa mı?
    Osman: Tabi. Şimdi farz edin ki ikiniz koalisyon ortağısınız bir koltuğu paylaşıyorsunuz bitti gitti işte.
    1.Adam: Ne yani şimdi İstanbul’dan Erzurum’a kadar kucak kucağa mı oturacağız?
    Osman: Aynen öyle ağabeycim.

Bu Sayfayı Paylaş