Ayhanlar İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ayhanlar İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos konusu Ayhanlar İlköğretim Okulu Hakkında - Ayhanlar İlköğretim Okulu İletişim - Ayhanlar İlköğretim Okulu Resimleri - Ayhanlar İlköğretim Okulu Tarihçesi - Ayhanlar İlköğretim Okulu Tanıtım - Nevşehir'deki Okullar

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1944 yılında bir eğitmenin önderliğinde köylüler tarafından yapılmıştır. 1944 yılında yapılan okul 1977 yılına kadar Küçük Ayhan ve Büyük Ayhan olmak üzere iki köyün ihtiyacını karşılamıştır. Daha sonra bu bina eskimiş ve ihtiyacı karşılayamaz duruma geldiğinden 1977 yılında yeni bir okul yapılmıştır. Halen bu binada eğitim ve öğretim yapılmaktadır.
    1944 yılından 1986 yılına kadar iki köyün öğrencileri birlikte eğitim öğretim yapmakta iken 1986 yılında Küçük Ayhan köyüne iki derslikli bir okul daha yapılmıştır. 1986-1987 eğitim öğretim yılında birlikte eğitim öğretim yapılan okullar 13.01.1987 tarihinde ayrı birer okul olarak eğitim öğretim vermeye başladı. Büyük Ayhan İlkokulu ikili öğretim, Küçük Ayhan ilkokulu da birleştirilmiş sınıf olarak eğitim öğretim verdi. 1989 yılı kasım ayında ilköğretim müfettişlerinin çabalarıyla iki okul birleştirildi.
    1997 yılında sekiz yıllık kesintisiz eğitime geçilmesiyle beraber dört derslikli, okul idaresinin bulunduğu ana bina yapılmıştır. Okulumuz halen bu üç binada eğitim öğretim vermektedir.
    Okulumuzun toplam 6560m2 Büyük Ayhan'da, 5000m2 Küçük Ayhan'da olmak üzere toplam 11560m2 arsası bulunmaktadır.

İLKELERİMİZ

Atatürk İlke ve İnkılapları Bizim İçin Esastır.

Öğrencilerimizin Geleceği Bizim Geleceğimizdir.

Okulumuzda Her Öğrencinin Gelişimi İçin Ortam Hazırlanır.

Ortak Aklı Kullanarak Karar Alırız.

Eğitimde Kaliteyi Ön Planda Tutarız.

Değişim ve Sürekli Gelişime İnanırız.

MİSYONUMUZ

Biz bütün öğrencilerin, öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.
    Biz bütün öğrencilerin ilgi, ihtiyaç, yetenek değerleri doğrultusunda kişiliklerini bir bütün olarak geliştirmelerine fırsat vermek, onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak için varız.
    Biz bütün öğrencilerin 8. sınıf sonunda kendi problemlerini çözebilecek, karar verme becerisine sahip bireyler olarak topluma ve üst sınıflara kazandırabilmek için varız.
    Biz bütün öğrencilerin, öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırabilmek için varız.
    VİZYONUMUZ

İstiyoruz ki...!
    Okulumuzda öğrenme, temel ihtiyaç kabul edilsin.

İstiyoruz ki...!
    Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.

İstiyoruz ki...!
    Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirinin öğrenmesine ve birbirinin gelişmesine yardımcı olmanın önemine inansınlar.

İstiyoruz ki...!
    Okulumuzda, herkes hergün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

İstiyoruz ki...!
    Bütün öğrenciler eşit olduklarını ve kendilerine her türlü fırsatın verildiğini bilsin.

İstiyoruz ki...!
    Bütün öğrenciler ilgi, yetenek, ihtiyaç ve değerlerinin farkına varıp tercihlerinde bu noktaları gözetsin.

İstiyoruz ki...!
    Bütün öğrenciler çalışma ve başarılı olmanın hazzına erebilsinler.

İstiyoruz ki...!
    Bütün öğrenciler birlik ve beraberlik bilinci içerisinde birbirlerini sevsinler ve birbirlerine yardımcı olsunlar
    Avanos Kaymakamlığı
    Ayhanlar İlköğretim Okulu
    Küçük Ayhan Köyü
    P.K:50500
    Avanos-Nevşehir

Tel: 0 384 543 71 60

Ayhanlar İlköğretim Okulu

Bu Sayfayı Paylaş