Aydın - Söke - Söke Hilmi Firat Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 17 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Aydın - Söke - Söke Hilmi Firat Anadolu Lisesi konusu Aydın - Söke - Söke Hilmi Firat Anadolu Lisesi

Fırat ailesi tarafından 1986 yılında yaptırılmıştır. Okulumuzda 22 derslik; fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları; müzik ve edebiyat odası, kütüphane, 2 rehberlik ve danışma servisi, yönetim odaları, tarih odası, resim atölyesi, bilgisayar odası, öğretmen dinlenme ve çalışma odaları, spor odası, çok amaçlı konferans salonu, kooperatif ve okul kantini vardır. Okul bahçemizde ise 2 basketbol ve 2 futbol sahası bulunmaktadır.

Şu an okulumuz 600 öğrenci ve 50 öğretmen kadrosu ile eğitim-öğretim çalışmalarını sürdürmektedir. Okulumuzda eğitim-öğretimin kalitesini arttırmak için yıl içinde yetiştirme kursları açılmaktadır. Öğrencilerimizin yazı, şiir ve resim çalışmaları yerel ve ulusal basında yer almaktadır. Okulumuzun çeşitli sportif ve kültürel çalışmalardaki başarıları artarak sürmektedir. Okulumuza ulaşım; servis ve halk otobüsleri ile yapılmaktadır...

MİSYONUMUZ

ATATÜRK DEVRİM VE İLKELERİ DOĞRULTUSUNDA AKLIN VE BİLİMİN REHBERLİĞİNE DAYANAN, ARAŞTIRAN, SORGULAYAN, ÖZGÜVEN SAHİBİ, KENDİSİNE VE TOPLUMA SAYGILI BİREYLER YETİŞTİRMEK.

VİZYONUMUZ

GÜÇLÜ KURUM KÜLTÜRÜNE SAHİP, NİTELİKLİ EĞİTİM ÖĞRETİM ORTAMI OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞAN ÜST DÜZEY BAŞARIYI YAKALAMIŞ BİR OKUL OLMAK

Bu Sayfayı Paylaş