Aydın - Karpuzlu - Karpuzlu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Aydın - Karpuzlu - Karpuzlu Lisesi konusu Aydın - Karpuzlu - Karpuzlu Lisesi

Okulumuz adını ilçenin adından almıştır. 1969 Yılında Ortaokul olarak açılmış ve eski İlkokul binasında Eğitim Öğretime başlamıştır. Ortaokul binasının yapımına 1969 yılında Koruma Derneğince başlanmıştır. Bir kat olarak Koruma Derneğince yapılan bu binanın 2.Katının yapımına 1973 yılında Bakanlıkça başlanmış ve 1974 yılında tamamlanmıştır.

1986 Karpuzlu Ortaokulu, Karpuzlu Lisesi olmuştur. Bu şekilde eğitim öğretim faaliyetlerini şu anki Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulunun bahçesindeki eski binada sürdüren lisemiz ilk mezunlarını 1988 – 1989 Eğitim Öğretim yılında vermiştir.

1991-1992 Eğitim Öğretim yılının 2. döneminde; şimdiki Şehit Şenol Akar ilköğretim Okulu binası, Karpuzlu Lisesi Binası olarak hizmete girmiştir.

1992-1993 Eğitim Öğretim yılında Karpuzlu İlkokulu, Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu adını almış ve Karpuzlu Lisesi’nin bulunduğu şimdiki Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu binasına taşınmıştır. Karpuzlu Lisesinin bünyesinde bulunan 6,7,8 Sınıflar Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu’na nakledilmiştir. Karpuzlu Lisesi de eski Karpuzlu İlkokuluna nakledilmiş ve arsası Karpuzlu Lisesi adına tapulanmıştır.

Adres : Bayraktepe Mahallesi Mehmet Yavaş Caddesi
    No.10 KARPUZLU 09540 AYDIN
    Tel & Fax : 0256 741 20 23

Bu Sayfayı Paylaş