Aydın - Karacasu - Karacasu Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Aydın - Karacasu - Karacasu Anadolu Lisesi konusu Aydın - Karacasu - Karacasu Anadolu Lisesi

Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 08/06/2005 tarih ve 6467 sayılı emirleri gereği ; Anadolu Liseleri ile Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin kademeli olarak Anadolu Lisesi adıyla tek program altında birleştirileceğinden; İlimiz Karacasu İlçesinde boş bulunan Eski Karacasu Sevenler İlköğretim Okulu binasında açılması planlanan Anadolu Lisesine ‘Karacasu Anadolu Lisesi’ adının verilmesi Dairemiz Eğitim Öğretim Hizmetleri Şubesinin 04/07/2005 tarih ve 20594 sayılı yazılarında teklif edilmesi üzerine; İlimiz Karacasu İlçesinde boş bulunan Eski Karacasu Sevenler İlköğretim Okulu binasında açılması planlanan Anadolu Lisesine ‘ Karacasu Anadolu Lisesi’ adının verilmesine 02 Nisan 1993 tarih ve 21540 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığına Ait Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinin 9. maddesinin a bendine göre; Oy birliği ile karar verilmiştir.

Misyonumuz Vizyonumuz
    1- MİSYONUMUZ: Dünün kültür mirası ve geleceğin evrensel değerleriyle yoğrulmuş kaliteli bir eğitimi; velileri,toplumu ve insanlığı memnun edecek seviyede vermektir.

2- VİZYONUMUZ: Ön yargılardan uzak, ufku geniş, yalnız bugüne değil, yarına, sadece ülkesine değil, dünya insanlığına katkısı olan, çevre bilinci yerinde, dengeli kişilikler yetiştirmektir.

3- HEDEFLERİMİZ: 1-Yönlendirmeye ve gelişmeye açık en kaliteli eğitimi vermek. 2-Öğrencileri en kaliteli üniversitelere yerleştirmek. 3-Öğrencileri sosyal ve kültürel açıdan en iyi şekilde donatmak. 4-Velileri okula daha fazla getirebilmek. 5-Okul kaynaklarının etkili kullanımı ve artırılması 6-Her öğrencinin bir sportif faaliyetle uğraşmasını sağlamak. 7-İdareci-öğretmen-destek personeli-öğrenci-veli diyalogunu artırmak. 8-Öğrencilerimizin geldiği ilköğretim okullarıyla iletişimi artırmak. 9- Öğrencilerimize meslekleri tanıtmak 10-Çevre ile iletişimi artırmak

4- DEĞERLERİMİZ 1-Okulun paylaşanları birbirlerine saygılıdır. 2-Her bireye değer verilir. 3-Eleştiriye açıktır,ön yargılı davranılmaz. 4-Açık ve dürüst iletişim kurulur. 5-İdareciler, öğrencileri, velileri, öğretmenleri diğer personeli anlar. 6-İdareciler, yönetmez;yönlendirir. 7-Okulun paylaşanları iletişim içindedir. 8-Okulun paylaşanları eğitimin kalitesinin artması için çalışır. 9-Bireysel yenilikçilik ve yenilikler desteklenir. 10-Paylaşanların fikirleri sorulur. 11-Verilere dayalı çalışılır. Kararlar buna göre alınır. 12-Öğrencilerimizin sürekli gelişimi için, gereken kurumsal kültür değişimlerini gerçekleştirir 13-Başarının takım çalışmasıyla olacağına inanılır. 14-Başarının teşvik ve ödüllendirme ile artacağına inanılır 15-Hizmet sunulan kişi ve kuruluşların istek ve ihtiyaçları belirlenip, bunlar karşılanmaya çalışılır

Bu Sayfayı Paylaş