Aydın - Didim - Esra Karakaya Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Aydın - Didim - Esra Karakaya Anadolu Lisesi konusu Aydın - Didim - Esra Karakaya Anadolu Lisesi

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 03/09/2004 tarih ve B.08.0.OGM.0.09.03.03–08606 sayılı yazıları gereği Didim Anadolu Lisesinin açılması uygun görülmüştür.

Aydın ili Didim ilçesinde Eğitime %100 Destek kampanyasından hayırsever turizmci Kadir KARAKAYA ve Eşinin girişimleri ile biricik kızları merhum Esra KARAKAYA’nın adını yaşatmak amacıyla İlçemize 21 derslikli Anadolu Lisesinin kazandırılmasına önderlik etmişlerdir.

Didim Anadolu Lisesi 2004–2005 Eğitim-Öğretim yılından itibaren İlçemizin eski Kaymakamlık binasında öğretime başlamak üzere birinci yabancı dili İngilizce 2 hazırlık sınıfı ile açılmıştır. 2005-2006 Eğitim Öğretim yılını da aynı binada sürdürdükten sonra 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında yeni binası tamamlanan okulumuza öğretim yılı başında geçilmiş olup, okulumuz İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 25/09/2006 tarih ve B.08.4.MEM.09.00.13.510/28854 sayılı İl Milli Eğitim Komisyon Kararı ile Didim Anadolu Lisesi adı ESRA KARAKAYA ANADOLU LİSESİ olarak bugünkü adını almıştır.

ViZYONUMUZ

• Teknolojik yeniliklere sahip ve bilimsel gelişmelerin herkes tarafından özümsenerek kullandığı,

• Yenilikçi, katılımcı, demokratik ve hoşgörülü yönetim anlayışının benimsendiği, • Herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çaba harcadığı,

Bir Okul Olmak İ S T İ Y O R U Z.

MİSYONUMUZ

Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı,

• İnsan haklarına saygılı,

• Hür ve bilimsel düşünme gücünü kazanmış,

• Yapıcı ve yaratıcı,

• Yeni ortamlara uyum sağlayabilmiş,

• Farklı görüş, anlayış ve çalışmaları hoşgörü ile karşılayabilmiş,

• Bilgiye ulaşma yollarını öğrenmiş,

• En az bir yabancı dili iyi derece de bilen,

• Beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı bir kişilik ve karakter kazanmış,

• İlgi ve kabiliyetleri ölçüsünde yüksek öğretime ve hayata hazır öğrenciler yetiştirme konusunda lider olan;

• bir okul olmak

Bu Sayfayı Paylaş