Ayça Varlıer dizi ropörtaji

'Diğer Yerli Diziler' forumunda Fatma tarafından 17 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Fatma

Fatma Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ayça Varlıer dizi ropörtaji konusu "Son Bahar" başrol oynadığınız ilk yapım. Nasıl geldi bu teklif size?

Ayça Varlıer: "Gümüş" dizisi ve "Hisseli Harikalar Kumpanyası"ndan dolayı tanınıyorum. Bu bu rol için de beni uygun görmüşler. Senaryoyu okuduğumda çok beğendim ve kabul ettim.

n Canlandırdığınız Sabiha karakteri nasıl biri? "Gümüş" dizisindeki rolünüzle benzer yanları var mı?

- İkisi de çok farklı karakterler. Sabiha 18 yaşında evlenmiş çocuk sahibi olmuş ve ayakta durabilmek için senelerce mezbahada çalışmış bir kadın. Bütün zorluklara rağmen ayakta kalmayı başarmış. Bu nedenle "Gümüş" dizisindeki rolümle uzaktan yakından alakası yok.

n "Gümüş"ten sonra tiyatroya ağırlık verdiniz. Özlemiş misiniz setleri?

- Gerçekten çok özlemişim. Dizinin senaryosu çok güzel. Ekibimiz de aynı şekilde. Herkes işini profesyonelce yapıyor bu nedenle ben de birçok şey öğreniyorum. Bu yaptığım işe de olumlu yansıyor.

n Diziden dolayı müzik çalışmalarınıza ara verecek misiniz?

- Hayır devam edeceğim. Hatta albüm hazırlıklarım da sürüyor.

n Her şeyi yapmak istiyor gibisiniz...

- Kendi alanımla ilgili her şeyi yapmak isterim tabi ki... Ama bu her şeye atlayacağım anlamına gelmiyor. Müziği seviyorum oyunculuğu da. İkisinin de eğitimini aldım. Bu işleri yapmamdan daha doğal bir şey olamaz.

n Alanınız ne peki?

- Müzikal oyunculuğu eğitimi aldım tiyatro ve şan eğitimim de var. Yani kendimi ifade edebileceğim her alanda eğitim aldım. Oyuncuyum ve şarkıcıyım diyebilirim.

n Erkan Petekkaya ile çalışmak nasıl bir duygu? Sette aranız nasıl?

- Biz Erkan’la bu dizi sayesinde tanıştık ve kimyamız tuttu. Bu dizide herkes rolüne çok iyi oturdu. Ekip olarak çok çalışıyoruz ve emek harcıyoruz. Eminim dizi izleyiciden de büyük ilgi görecek.

n Reyting kaygısı yaşamıyorsunuz yani?

- Bir endişe oluyor tabi ki... Ama ben kendimden ve ekibimden o kadar memnunum ki içim çok rahat. Şu anda kafamda soru işaretleri yok.

Bu Sayfayı Paylaş