Atatürk İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir konusu Atatürk İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

Atatürk İlköğretim Okulu 1961-1962 eğitim ve öğretim yılında eğitim ve öğretim hayatına Devrim Ortaokulu adını alarak başlamış, Kurucu Müdür Olarak Behçet Karacaören görev yapmış, bu görevi 1982 yılına kadar sürmüştür. İlk yıl tesislerin inşaatı tamamlanamadığı için Pilot Binbaşı Ali Tekin İlkokulu ve Necatibey İlkokulu çatısı altında barınmıştır. 2.yıl kendi binasına taşınan Atatürk Ortaokulu, bodrum ve zemin kat üzerine iki katlı bina ve spor salonuyla birlikte, şehrin merkezi yerinde bulunduğu için hızla gelişmiş ve öğrenci sayısı 1985 yılında 1825 öğrenci mevcuduna ulaşmıştır. Bu dönemde şehrimizde geniş bahçesi, spor, müzik, sinema salonu ve kütüphanesi olan sayılı okullardan biri haline geldi.Aynı yıl okulumuza ek kat inşaatı yapılmış, 74 öğretmen ile eğitim öğretime devam etmiştir.

1967-1968 eğitim öğretim yılında Atatürk Ortaokulu bünyesinde birde “Akşam ortaokulu” açıldı.Bu okul 1980-1981 öğretim yılına kadar okulumuzda barınmış, 1980-1981 öğretim yılından itibaren Akşam Lisesiyle birleştirilerek Atatürk Lisesi bünyesine taşınmıştır.

1969-1970 Öğretim yılında da okulumuza bağlı olarak Ticaret Lisesi binasında Atatürk Ortaokulu’na ait şubeler açıldı. Ticaret lisesindeki şubeler 1973-1974 Öğretim yıllında okulumuzdan ayrılarak yeni binası olan Cumhuriyet Lisesi’ne taşındı. Her yıl 400’ün üzerinde mezun veren Atatürk Ortaokulu 1985 yılı sonunda toplam 9692 öğrenci mezun vermiştir. 1982-1995 yılları arasında okul müdürü olarak Rıza SEVİNÇ görev yapmıştır.

01.03.1985 tarihinde Atatürk Ortaokulu adını almıştır. 1997-1998 öğretim yılında sekiz yıllık ilköğretim okuluna dönüştürülerek, Atatürk İlköğretim Okulu adını alan okulumuzda, 18 derslik, Spor Salonu, Fen Bilgisi Laboratuarı, İş Teknik Atölyesi, Müzik Odası, Kütüphane, Öğretmenler Odası, 3 İdare Odası, Memur Odası, Hizmetli Odası, Beden Eğitimi öğretmenleri odası, Kalorifer Dairesi, Kantin, Rehberlik Odası ve Okul-Aile Birliği Odası mekanları bulunmaktaydı.

2005-2006 Eğitim Öğretim yılında okulumuz Büyük Onarım geçirmiş, okulumuz binasının çeşitli bölümleri onarılmış Güney cephedeki sınıfların pencereleri PVC yapılmış tuvaletler elden geçirilmiş, fayans yapılmış zemin kat girişi granit döşenmiş, okul çatısı aktarılmış, ısınma sistemi kömürden doğal gaza dönüştürülmüştür.

2006-2007 Eğitim Öğretim yılında Okulumuza 2 adet Bilgi Teknolojisi sınıfı kurulmuş ve çok amaçlı salonun koltuk donanımı tamamlanmıştır.

Okulumuzda halen 17 derslik, Spor Salonu, 2 Bilgi Teknoloji Sınıfı, Fen Bilgisi Laboratuarı, Teknoloji-Tasarım sınıfı, Müzik Odası, Kütüphane, Öğretmenler Odası, 3 İdare Odası, Memur Odası, Hizmetli Odası, Spor Odası, Çok Amaçlı Salon, Veli Görüşme Odası, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık Odası, Teknoloji Formatörü Odası, Fotokopi Odası, Okul-Aile Birliği Odası, Kantin ve Kalorifer Dairesi mevcuttur. Her derslik için ağ bağlantı ve internet bağlantısı için gerekli olan kablolar çekilmiştir. Ayrıca ADSL internet bağlantısı mevcuttur.

Okulumuzda 3 idareci, 16 sınıf öğretmeni, 33 branş, 1 rehber öğretmeni, 2 memur, 1 hizmetli olmak üzere 55 personel görev yapmaktadır. Okulumuzda ikili öğretim yapılmaktadır. Öğrenci mevcudu 549 erkek, 491 kız olmak üzere toplam 1040 dür. Sınıf mevcutları 26 ile 34 arasında değişmektedir.

Atatürk İlköğretim Okulu olarak geleceğimizi öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte yeniden oluşturmanın heyecanını ve umudunu yaşıyoruz.

Misyonumuz
    Biz… Nitelikli eğitim öğretim için yenilikleri takip eder, sürekli iyileşmeyle başarılı ve örnek davranışlı öğrenciler yetiştiririz.

Vizyonumuz
    "Başarılı" ve "Örnek Davranışlı" Öğrencileriyle Lider Okul.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Tepebaşı
    Okulun Telefonu: 2222306850
    Okulun Faksı: 2222306851
    Okulun Adresi: İHSANİYE MAH GAZİ YAKUP SATAR CAD.NO:25 Tepebaşı Eskişehir
    Okulun Web Adresi: http://www.ataturkio26merkez.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 968722@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Muzaffer ATALAY
    Okulun Öğretmen Sayısı: 53
    Okulun Öğrenci Sayısı: 1036
    Okulun Derslik Sayısı: 18
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Gazi Yakup Satar Caddesinden (Muttalip Cd.)geçen Yıldız ve Şan dolmuşları, halk otobüsleri ve minibüsler, Opera tramvayının Yıldız Durağı'nda inildikten sonra Gazi Yakup Satar Caddesine (Muttalip Cd.) doğru yol alınacak 100 m sonra solda.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş