Atatürk İlköğretim Okulu Suluova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Suluova Amasya konusu Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtımı - Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Suluova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHÇESI

1964 yılında Şeker Mahallesi sakinlerince okul ve cami yapılması için ilgili makamlardan gerekli izin alınarak bir dernek kurulmuştur. Şeker Mahallesi sakinleri “Okul ve Cami Yaptırma Derneği” adı altında kurulan bu dernekte müteşebbis heyet kongre yaparak hazırlıklara başlamıştır. Kongre sonucu; başkanlığa Şeker Fabrikası Müdürü Vasfi KORUR başkan, vekilliğine İnşaat Mühendisi Sayın Orhan Faik TÜFEKÇİ, Muhasipliğe Muhasebe Memuru Sayın T. Fikret YORULMAZ ve dört asil üye seçilmiştir. Yapılan ilk toplantıda okulun inşaatına başlanmaya karar alınmış, alınan kara gereği 2400 m2 arsa satın alınmış ve okulun temeli 1965 yılında atılmıştır.

Okulun plan ve projeleri, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlük İnşaat Servisindeki mimar ve mühendislerce hazırlanmıştır. Okulun yapılması için gerekli kaynak vatandaşlardan makbuz karşılığı nakdi yardım alınması, fabrika mensuplarının aidatları, toplanan pancarların fabrikaya teslim edilmesi sonucu elde edilen gelir, kamyon ve traktörlerin boşaltma işlerinden bedel alınması suretiyle karşılanmıştır. Bu gelirlerin yanı sıra fabrika işçi, usta, amele ve mensuplarının yardımları da eklenerek 1965 yılı sonlarına doğru okulun birinci katının inşaatı tamamlanmıştır. İnşaat için gerekli kum, çakıl, kereste, taş gibi malzemeler hem dernek tarafından hem de fabrika müdürü Sayın Vasfi KORUR’ un direktifleriyle fabrikadan karşılanmıştır.

Birinci katın inşaatının bitimini müteakiben hemen ikinci katın inşaatına başlanmıştır. Bu arada Şeker Fabrikası Müdürü Sayın Vasfi KORUR’ un başka bir fabrikaya tayin edilmiş yerine atanan Şeker Fabrikası yeni Müdürü Sayın Azmi MÜEZZİNOĞLU’ nun gayret ve çabalarıyla okulun inşaatı bitirilmiştir. Okulun inşaatının bitmesi ile eğitim-öğretime açılması için gerekli girişimlerde bulunulmuş ve 18 Ekim 1967 tarihinde Amasya Valisi Sayın Fahri CANTEL’ in de hazır bulunduğu törenle okulumuz eğitim ve öğretime açılmıştır.

Okulumuzun isminin “Atatürk” olması için dernek karar almış Suluova İlköğretim Kurumunun 26 Ekim 1967 tarih ve 3 sayılı kararı ittifakla kabul edilmiş ve Amasya vilayeti daimi encümeninin 31 Ekim 1967 tarih ve 709 sayılı kararı ile “ Atatürk İlkokulu “ ismi verilmiştir.

Okulumuz 1996 / 1997 öğretim yılında İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür.

Halen okulumuzda 1 Okul Müdürü 1 Müdür Yardımcısı 22 Öğretmen ve 3 Hizmetli ile 625 öğrenci ile eğitim-öğretim çalışmalarına devam etmektedir.

Okulumuz 2005-2006 Öğretim yılında Temiz Okul Yeşil Çevre projesi kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucu MAVİ BAYRAK ile ödüllendirilmiştir.

Okulumuz 18 Ekim 2007 tarihinde kuruluşunun 40. yılını kutlamıştır.

MİSYONUMUZ

Ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, özgüveni gelişmiş, sorumluluk alabilen, iletişimde başarılı, bilimsel düşünebilen, gelişim ve değişime açık, öğrenebilen, araştırmacı, üretken, yaratıcı, topluma ve çevreye saygılı, mutlu olmayı bilen öğrencileri topluma kazandırmak.

VİZYONUMUZ

Takım ve ekip olmayı başarmış, eğitim ve öğretimde Türkiye’ye ve dünyaya; yarınların liderlerini yetiştiren, çağdaş bir kurum olmak.

DEĞERLERİMİZ

Vatanını ve milletini sevip sahip çıkan öğrencileri topluma kazandırırız.

Yaptığımız işte en iyiye ulaşırız.

Tüm öğrencilerimizi davranışlarıyla örnek bir insan; bilgisiyle başarılı birer birey olarak yetiştiririz.

Kaliteyi yükseltmek için her zaman çalışırız.

Tüm okul personeli ve öğrencilerin güven duygularını sağlayıcı ve artırıcı fırsatlar yaratarak birbirine güvenen bireyler yetiştiririz.

Eğitimde fırsat eşitliğine önem veririz.

Türk Milletinin örf ve adetlerine, vatanına ve bayrağına saygılı bireyler yetiştiririz.

Atatürk İlköğretim Okulu Amasya Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Şeker Mah. Ata Sok. Suluova / Amasya

Telefon Numarası: 3584171127

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Suluova Atatürk İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş