Atatürk İlköğretim Okulu Milas Muğla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Milas Muğla konusu Atatürk İlköğretim Okulu Milas Muğla

Okulumuz 1954 yılında kurulan İlkokulları yaptırma derneğinin ve yardımsever halktan toplanarak 15.000 TL. ile 11/11/1955 tarihinde temel atılarak yapımına başlanmıştır.Maarif Vekaletinden temin edilen 89.000 TL. ve Vilayet bütçesinden yapılan 69.000 liralık yardım ile Okul 24/10/1957 tarihinde bitirilmiştir.Okulumuz Ulu Atamızın adını alarak 11/11/1957 tarihinde Eğitim-öğretime başlamıştır.Okulun yapımında çok emek sarf eden dernek başkanı Nuri ATİLLA'ya şükranlarımızı sunar,Tanrıdan rahmet dileriz.

Okulumuz Burgaz Mahallesinin Selimiye ve Kışla Caddesi arasındaki 3444 metrekare arsa üzerinde 525 metrekarelik iki katli bir binadir.Okulumuz 1957 tarihinden 1967 tarihine kadar normal eğitim yaparken öğrenci çokluğu nedeni ile 1967 tarihinde ikili öğretime geçmiş ve hale ikili öğretim devam etmektedir.İlk Okul Müdürü Celal ALATAŞ 04/01/1975 tarihinde emekli olmuştur.Sonra sırası ile Mustafa ŞAHİN(1980)İlçe Milli Eğitim Müdürü olması nedeniyle A.Refik POLAT müdür olmuştur.Mustafa BAYAR(1986) Selahattin İÇYER(1993)H.Ümit KOZPINAR(1996)da Müdürlük görevine başlamıştır.16/08/2006 tarihinde Okuldan ayrılan Müdür H.Ümit KOZPINAR'ın yerine de Niyazi AYDIN görevi devralmış ve halen daha da devam ettirmektedir.

Okulumuzda 12 derslik olup 23 Şubede 635 öğrenci ve 30 personel Eğitim-Öğretime devam etmektedirler

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Milas
    Okulun Telefonu: 252 512 11 37
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: Burgaz mah Selimiye cad. No:16
    Okulun Web Adresi: MUĞLA-MİLAS (Atatürk İlköğretim Okulu)
    Okulun E-Posta Adresi: 716451@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Niyazi AYDIN
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş