Atatürk İlköğretim Okulu Merkez Muğla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 31 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Merkez Muğla konusu Atatürk İlköğretim Okulu Merkez Muğla

Atatürk İlköğretim Okulunun bulunduğun yer Kurşunlu Caminin mezarlığı olarak kullanılmakta iken,şehir içindeki mezarlıkların kaldırılmasına dair hareket sonunda bu mezarlık kaldırılarak yerine 3'cü Mektep adı ile yeni Mektep yapılması kararlaştırılmıştır.

Okulumuzun 1931 yılında temeli atılmış,ayni yıl öğretime açılacağı düşünülerek Öğretmen kadrosu tayin edimiş ancak;okul inşaatı tamamlanamayınca 3'cü Okul adı ile şimdiki Ticaret Lisesinin bulunduğu yerdeki Erkek Sanat Okulunda öğretime başlamıştır.

Okulumuz 1932.1933 Eğitim ve Öğretim yılında kendi binasında öğretime başlamıştır.

17 Yıl 3'cü Mektep olarak anılmıştır.Milli Eğitim Bakanlığının numaralı okulların adlandırılması hususundaki emirleri gereğince 1948.1949 ders yılı başında "Atatürk İlkokulu " adını almıştır.

Cumhuriyetimizin 10.yıl kutlamalarına ev sahipliği yapan Okulumuz Başöğretmenimiz Atatürk'ün adına yakışır çağdaş eğitim ve öğretim vermenin haklı gururunu taşımaktadır,taşımaya devam edecektir.

4306 sayılı yasa gereğince 1997 yılında Okulumuz kesintisiz 8 yıllık temel eğitim uygulamasına geçen Okulumuz, ayni yasa gereğine "Atatürk İlköğretim Okulu " adını almıştır.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Merkez
    Okulun Telefonu: 2522141217
    Okulun Faksı: 2522129339
    Okulun Adresi:
    Okulun Web Adresi: http://www.muglaataturk.com
    Okulun E-Posta Adresi: 715923@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok