Atatürk İlköğretim Okulu Meram Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Meram Konya konusu Atatürk İlköğretim Okulu Meram Konya

Atatürk İlköğretim Okulu Konya Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Atatürk İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz Alavardı Mahallesi’nde bulunmaktadır. 06,12,1979 tarihinde mahalle halkı tarafından kurulan Okul yaptırma ve Yaşatma derneğinin Zamanın muhtarı Mahmut AVCI’nın evinin bir kısmının tadilatı ile okula çevirmiş ve böylece öğretim hayatına başlamıştır.
    Alavardı İlkokulu olarak geçici binada 3 derslik, 1 müdür, 6 öğretmen, 1 hizmetli ve 212 öğrenci ile eğitim öğretim hayatın başlamıştır.
    1980-1981 öğretim yılında dernek tarafından alınan şimdiki okulun bulunduğu arsa üzerine geçici 2 derslik yapılmış, 3 muhtarın evinde de 2 olmak üzere 5 derslikli, 10 öğretmen , 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 2 hizmetli ve 317 öğrenci sayısına ulaşmıştır.
    27/5/1981 tarihinde 5 derslikli olarak 6500 TL ye ihale edilen okul binası 4 ay gibi kısa bir sürede bitirilerek 01/12/1981 tarihinde 5 derslik, 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 10 öğretmen, 2 hizmetli, 420 öğrenci ile hizmete girmiştir.

Adını Alışı

Okulun ilk başta Alavardı Mahallesi İlkokulu olarak belirlenmiş, daha sonra Atatürk’ün Doğumunun 100. Yılı nedeniye ATATÜRK İLKOKULU olarak değiştirlmiştir. 1997 yılında kesintisiz 8 yıllık eğitim-öğretim in kanunlaşması ile de Atatürk ilköğretim Okulu Adını almıştır. Halen Konya Merkez ilçeler içinde bulunan ve ATATÜRK adını taşıyan tek ilköğretim okulu olma özelliğini taşımaktadır

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: ALAVARDI MAH.MANEVİ SK.NO:10
    Telefon Numarası: 3323230711
    Faks Numarası: 3323230775
    E-mail Adresi: meramataturk42@hotmail.com
    Web Adresi: -

Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Nisan 2015