Atatürk İlköğretim Okulu Gaziemir İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 20 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk İlköğretim Okulu Gaziemir İzmir konusu Atatürk İlköğretim Okulu Gaziemir İzmir

Okulumuz 1995 yılında Sevgi Mh. Emlak Bankası 2. Etap Konutları 664 Sk. No:10 adresinde Emlak Bankası tarafından yaptırılıp, Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. Bu nedenle okul adına Emlak Bankası eklenmiştir.
    1995-1996 eğitim öğretim yılında hizmete girmiş olup, 22/09/1995 tarihinde milli eğitim bakanı Nevzat Ayaz tarafından törenle eğitim öğretime başlamıştır.
    1995-1996 eğitim öğretim yılında ilk kurucu müdür OSMAN UZUNAY olup, 5 sınıf ve 70 öğrenci, 8 öğretmen ile eğitim öğretime başlamıştır.
    2002 ve 2007 yıllarında Gaziemir de an başarılı kurumu seçilmiştir. 2006 yılında TKY ekip kategorisinde ilçe birincisi il üçüncüsü olmuştur. 2004-2005,2005-2006 eğitim öğretim yılında OKS sınavında ilçe l.si olmuştur.
    2007-2008 ve2008- 2009 eğitim öğretim yıllarında da 8.sınıf SBS sınavında ilçe de birinci ve il de 5.durumdadır.

Okulumuz hem eğitim öğretim dalında hem de sanatsal, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde Türkiye ve ilçe başarıları bulunan bir kurumdur.

Okulumuz Müdür, Ve 2 Müdür.Yardımcısı ve 76 öğretmen 1400 öğrenci 26 derslik, 1 özel eğitim sınıfı ,4 laboratuvar, 3atölye, Çok Amaçlı salon ve Jimnastik salonunda en yeni müfredatla öğrenci merkezli toplam kalite anlayışı ile eğitim ve öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Gaziemir
    Okulun Telefonu: 232 274 07 87
    Okulun Faksı: 232 274 01 20
    Okulun Adresi: SEVGİ MAHLLESİ NEVVAR SALİH İŞGÖREN CADDESİ NO: 10
    Okulun Web Adresi: http://ebataturkio.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 353610@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Metin ENDER KARABULUT
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Gaziemir'e gelen tüm otobüs ve minibüsler okulumuzun alt caddesinde geçmektedir.Sevgi mahallesi Yeni Hava lojmanları üst nizamiye durağında inilerek rahatlıkla ulaşılabilir.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Ağustos 2015

Bu Sayfayı Paylaş